Australijska agencja marketingowa – Composite Images, stworzyła unikalny, gigantyczny wydruk 3D przedstawiający butelkę wody perfumowanej Carolina Herrera Good Girl. Wydruk mierzy 2 metry i został stworzony przy pomocy drukarki 3D Massivit 1800 izraelskiej firmy Massivit, wykorzystującej dość nietypową metodę produkcyjną, polegającą na utwardzaniu światłem UV żywicy ekstrudowanej z głowicy drukującej, poruszającej się w osiach XY.

Drukarka 3D posiada imponujący obszar roboczy na poziomie 14,5 x 11,1 x 1,8 metra! Jest zoptymalizowana do tworzenia bardzo dużych wydruków 3D dedykowanych dla branży reklamowej, czy wnętrzarskiej. Composite Images jest jednym z pierwszych użytkowników drukarki 3D Massivit 1800.

Model butelki składa się z trzech niezależnych elementów, połączonych ze sobą w całość i wykończonych tak, aby sprawiał wrażenie jednorodnego detalu. Projekt został zrealizowany w dwa tygodnie – od chwili stworzenia pierwszych, koncepcyjnych szkiców, aż po wydrukowaną, złożoną i pomalowaną na gotowo instalację.

Źródło: www.3dprintingmedia.network

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w Projekty 3D