Hiszpański producent drukarek 3D typu FDM / FFF – BCN3D, ogłosił podpisanie umowy dystrybucyjnej z Global 3D dot. sprzedaży produktów firmy na rynku polskim. W ramach współpracy, Global 3D zajmie się sprzedażą urządzeń, materiałów eksploatacyjnych, akcesoriów i części zamiennych.

Flagowymi produktami BCN3D są drukarki 3D Sigma R19 i SigmaxR19 wyposażone w charakterystyczny dla tej marki system dwóch niezależnych głowic drukujących IDEX (Independent Dual Extrusion). Sigma R19 posiada obszar roboczy na poziomie 210 x 297 x 210 mm, a Sigmax R19 420 x 297 x 210 mm. Urządzenia posiadają szereg dodatkowych funkcjonalności jak m.in. sensory przepływu filamentu, które wykrywają moment jego blokady (bądź to na szpuli, bądź w głowicy), wymienny system głowic o średnicach od 0,3 do 1,0 mm oraz możliwość założenia osłony z filtrem HEPA i funkcją kontroli temperatury wewnątrz komory roboczej (domyślnie jest ona otwarta).

System IDEX polega na niezależnej pracy dwóch głowic drukujących, zainstalowanych na oddzielnych wózkach. Pozwala to na dwa tryby drukowania: odbicie lustrzane i powielanie. Pozwala to drukować ten sam model lub jego symetrię z obydwoma głowicami jednocześnie, a tym samym podwoić moce produkcyjne. Modele Sigma R19 i Sigmax R19 trafiły na rynek rok temu.

Global 3D posiada bardzo szeroką ofertę urządzeń i materiałów eksploatacyjnych. Wśród drukarek 3D oprócz BCN3D znajdziemy produkty takich firm jak Zortrax, 3DGence, ZMorph, Sinterit, Ultimkaer, Kodak, Raise3D, XYZPrinting, Blixet, czy Graften. Oferuje skanery 3D Shining i SMARTTECH. Jest autoryzowanym dostawcą filamentów Fiberlogy.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować