Globe Metal, kanadyjska firma, która od ponad 40 lat realizuje zamówienia z wykorzystaniem tradycyjnych metod przemysłowych, wprowadziła usługę recyklingu odpadów z produkcji przyrostowej, pomagając zmniejszyć ich oddziaływanie na środowisko naturalne, jak również zoptymalizować koszty związane z ich utylizacją. W związku ze stosunkowo niedawnym przejściem od konwencjonalnych metod produkcji metali, takich jak obróbka skrawaniem i tłoczenie, do szybkiego cięcia laserowego i druku 3D, Globe Metal podjęło decyzję o uruchomieniu obsługi coraz większej liczby firm wykorzystujących druk 3D z metalu.

Niektóre z odpadów, które Globe Metal obecnie poddaje recyklingowi, obejmują tytan, stopy aluminium, stopy na bazie kobaltu, stal narzędziową, stopy na bazie niklu, stale nierdzewne, stopy miedzi i stopy metali szlachetnych, takie jak złoto, platyna , pallad i srebro. Według Globe Metal wiele branż postrzega proszki metali jako odpady, a celem firmy jest zmiana tego poglądu. Proszki metali są często kierowane na wysypiska śmieci, ponieważ są uważane za niebezpieczne, trudne w przetwarzaniu i drogie w transporcie.

Wiele firm wytwarzających metale wtórne i metaliczne produkty uboczne, które są klasyfikowane jako odpady niebezpieczne, ponoszą ogromne koszty utylizacji poprzez ich składowanie. Globe Metal uważa, że chociaż proszki metali są uważane za niebezpieczne dla środowiska, nie oznacza to, że nie nadają się do recyklingu.

Przeciwdziałając kosztom utylizacji, Globe Metal zapewnia znacznie tańsze rozwiązania w zakresie recyklingu i utylizacji niebezpiecznych odpadów metalowych, co firma nazywa „kompleksowym rozwiązaniem w zakresie recyklingu metali”. W ramach tego rozwiązania firma przetwarza zmieszane materiały zgodnie ze wszystkimi wymaganymi pozwoleniami oraz dostarcza dokumentację i dowody recyklingu i zniszczenia – pomagając firmom uniknąć potencjalnych kar.

Usługi firmy Globe Metal w zakresie odpadów niebezpiecznych obejmują audyty odpadów, badania i analizy metali, logistykę, regenerację metali, recykling, utylizację oraz sugestie dotyczące postępowania z odpadami na miejscu i zarządzania nimi.

Źródło: www.globemetal.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like