Firma GOM od lat jest jednym z liderów produkcji skanerów 3D. Podczas tegorocznych targów Control zaprezentowała swój najnowszy produkt – przemysłowy tomograf komputerowy GOM CT, który pozwala na otrzymywanie danych 3D geometrii części wewnętrznych i zewnętrznych w wysokiej rozdzielczości.

GOM CT daje możliwość wizualizacji najdrobniejszych szczegółów całego komponentu. Podczas skanowania złożonych komponentów, w tym ich struktury wewnętrznej, system zapewnia użytkownikowi pełną cyfrową replikę próbki do analiz GD&T oraz porównań z nominałem CAD. Tomograf komputerowy jest szczególnie przydatny w digitalizacji małych części z tworzyw sztucznych (drukowanych czy z wtrysku) i metali lekkich.

Wysoka rozdzielczość obrazowania i digitalizacji części GOM CT jest możliwa za sprawą zastosowanych komponentów. Praktyczną cechą jest również to, że w obszarze pomiarowym (średnica: 240 mm, wysokość: 400 mm) można mierzyć jednocześnie kilka obiektów w jednym skanie, co dodatkowo skraca czas przetwarzania.

Rozwiązania firmy GOM tj. sterowanie tomografem i ocena metrologiczna danych są zintegrowane w jeden pakiet oprogramowania, przez co łańcuch procesów od zapisu surowych danych do utworzenia raportu pomiarowego jest znacznie uproszczony i nie wymaga softu innych producentów.

Specyfikacja techniczna:

  • 225 kV źródło promieniowania RTG
  • Detektor rentgenowski o wysokiej rozdzielczości 3K, generujący drobną siatkę pikseli (3008 x 2512 pikseli), dając gwarancję precyzyjnego pomiaru,
  • Rozmiar woksela: 2 µm – 80 µm
  • Kalibracja fotogrametryczna
  • Kinematyka 5-osiowa ze zintegrowanym stołem centrującym daje użytkownikowi możliwość optymalnego ustawienia części w objętości pomiarowej
  • Obszar pomiaru: Ø 240 mm, wys. 400 mm
  • Kompensacja temperatury
  • Port We/Wy

Wyłącznym dystrybutorem firmy GOM w Polsce jest Lenso, świadczące również usługi pomiarowe tomografem GOM CT.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Skanery 3D