“Cyvasse” to gra inspirowana szachami, stworzona przez pisarza George`a R. R. Martina na potrzeby sagi “Pieśń Lodu i Ognia”, znanej szerszej publiczności jako “Gra o Tron”. Arian Croft i Nate Stephens z IllGottenGames odtworzyli na podstawie opisów w książce mechanikę gry i jej zasady. Następnie zaprojektowali planszę i figury oraz wydrukowali całość na drukarce 3D.

Źródło: www.thingiverse.com

Źródło: www.thingiverse.com

Gra przeznaczona jest dla dwóch graczy, występuje w niej szereg figur różniących się mocami, właściwościami i warunkami na podstawie których mogą zostać pobite. Wśród figur występują Król, Smok, Słoń, Katapulta, dwa rodzaje Koni, Łucznik, Włócznik oraz… Motłoch. Dodatkowo w grze występują figury reprezentujące przeszkody w postaci gór i fortecy. Celem gry jest schwytanie “Króla” przeciwnika.

Źródło: www.thingiverse.com

Źródło: www.thingiverse.com

Figury i plansza zostały wydrukowane ze zwykłego ABS, a następnie pokolorowane farbą akrylową. Na stronie Thingiverse można pobrać zarówno instrukcję do gry w PDF jak i same modele do druku. Jest to z pewnością prawdziwa gratka dla fanów “Gry o Tron”, lecz sama gra również prezentuje się całkiem obiecująco.

Źródło: www.thingiverse.com

Źródło: www.thingiverse.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w Projekty 3D