Graphene 3D i taulman 3D LLC informują, że stworzyły nowy rodzaj filamentu do druku 3D o nazwie Nylon 680. Od pomysłu do końcowego produktu zajęło im to osiem miesięcy. Nowy materiał do druku 3D to połączenie nylonu o podwyższonej zawartości grafenu, który ma współdziałać z większością drukarek FDM na rynku. Nylon 680 drukuje półprzezroczyście z lekkim zabarwieniem brązu a rezultatem jest polimer sztywniejszy niż nylonowe filamenty innych firm. Taulman twierdzi że Nylon 680 jest kompatybilny z tlenkiem etylenu i obróbką Flash Steam dodając, że przetwarzanie materiału na bazie wody wymaga dłuższego czasu schnięcia.

Przez 2 lata wyłączność na sprzedaż nowego materiału w obu Amerykach ma firma Graphne 3D, a ma się ona rozpocząć w pierwszym kwartale 2015 roku. Taulman 3D LLC jest wiodącym dostawcą wysokiej wytrzymałości włókien do druku FDM, oferuje obecnie wiele różnych rodzajów włókien nylonowych, wszystkie wyposażone w różne zestawy właściwości. Linia produktów firmy obejmuje takie filamenty jak: Nylon 618, Nylon 645, Bridge Nylon i T-glase.

Firmy są bardzo zadowolone dotychczasową współpracą i mają nadzieję, że ich dalsza kooperacja przyniesie nowe materiały o wysokim stopniu wytrzymałości i o właściwościach funkcjonalnych.

Źródło: www.3dprinterworld.com

Marcin Kwapisz
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w biznesie w zakresie sprzedaży. Oprócz tego prowadzi szkolenia informatyczne i zajmuje się profesjonalną fotografią cyfrową.

    Comments are closed.

    You may also like