Mundo Reader S.L. – znane szerzej jako bq, to jedna z największych hiszpańskich firm specjalizujących się w produkcji urządzeń elektronicznych. Założona w 2009 roku, posiada w ofercie smartfony, tablety, akcesoria związane z robotyką oraz drukarki 3D. Jeśli chodzi o te ostatnie, to firma działa na tym polu od 2013 r., gdy zaprezentowała światu po raz pierwszy swoje urządzenie inspirowane MakerBot Replicatorem – Witbox. W kolejnym roku bq wzbogaciło swoją ofertę o autorską wersję popularnej Prusy i3 o nazwie Hephestos. Z końcem 2015 r. firma wprowadziła na rynek nowe generacje obydwu urządzeń – Witbox 2 i Hephestos 2, które teraz, dzięki polskiemu dystrybutorowi – 3D Shapers, trafiają na polski rynek.

Drukarka 3D Witbox ma duży obszar roboczy na poziomie 29,7 x 21 x 20 cm, co pokrywa się w osiach XY z arkuszem A4. Posiada skrzynkową, śnieżnobiałą obudowę z panelem LCD i dużym pokrętłem do wyboru opcji. Drukuje wyłącznie z PLA.

W stosunku do pierwotnej wersji, Witbox 2 został wyposażony w kilka nowych funkcjonalności. Znajdziemy w nim nową elektronikę, intuicyjny wyświetlacz graficzny LCD o wyższej rozdzielczości, system automatycznego poziomowania stołu roboczego oraz zupełnie nowy extruder. Extruder został wyposażony w tzw. “podwójny napęd”, co według  producenta, zmniejsza ryzyko zatkania dyszy drukującej i pozwala na drukowanie z wielu nowych materiałów kompozytowych, w tym z PLA z domieszkami brązu, miedzi, drewna oraz z materiałów elastycznych – jak FilaFlex. Witbox 2 w Polskiej dystrybucji dostępny jest za 6900 PLN brutto.

Hephestos 2 to drukarka 3D do samodzielnego montażu. Oparta o popularny model Josefa Prusy. W przeciwieństwie do “jedynki” nie posiada już plastikowych, wydrukowanych na drukarce 3D części, które zostały zostały w całości zastąpione aluminiowymi bądź stalowymi. Obszar roboczy urządzenia, to podobnie jak w Witboxie, również 29,7 x 21 x 20 cm. Hephestos 2 posiada ten sam extruder co Witbox 2, wprowadzono również automatyczne poziomowanie stołu roboczego. bq zapewnia, że dzięki optymalizacji konstrukcji i specjalnemu systemowi pakowania montaż urządzenia powinien zająć użytkownikowi maksymalnie 2 godziny.

Koszt drukarki 3D w polskiej dystrybucji to 3400 PLN brutto. Obydwa urządzenia są dostępne w ofercie 3D Shapers.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować