HMF Chemical – konsorcjum trzech polskich firm produkcyjnych: MIFON Chemical, P3D oraz CORO Technology, wprowadza do oferty detalicznej i dystrybucyjnej nowe filamenty PLA z serii Design. Design Filament Series™ to linia filamentów ekonomicznych produkowanych na bazie granulatów modyfikowanych pod kątem zastosowania w druku 3D typu FDM. Stanowi uzupełnienie oferty linii technicznej – Compositum Filament Series™.

Filamenty z linii Design pozwalają na redukcję kosztów wytwarzanych detali w tworzeniu modeli poglądowych, koncepcyjnych oraz użytkowych, w przypadku których nie są wymagane bardzo wysokie parametry wytrzymałościowe odpowiadające serii Compositum. Materiały serii Design podobnie jak wszystkie inne filamenty marki HMF Chemical są zamknięte powierzchniowo przed chłonięciem wilgoci, dzięki czemu raz otwarta szpulka zachowa swoje właściwości przez wiele miesięcy i nie będzie wymagała dosuszania. Na chwilę obecną linia filamentów Design obejmuje dwa tworzywa o oznaczeniach PLA FL™ i PLA MT™.

Design PLA FL™ to uelastyczniony materiał PLA, który dzięki wykorzystaniu autorskiej technologii jest zdecydowanie bardziej elastyczny i odporny na kruche pękanie w stosunku do typowych tworzyw tego gatunku. Filament wytłoczony jest z tolerancją odchylenia pola przekroju na całej długości do 0.01, co pozwala na uzyskanie idealnej powierzchni bocznej. PLA FL™ charakteryzuje się doskonała spójnością warstw i niesamowitą prostotą w druku 3D. Jest idealnym materiałem do zastosowań hobbystycznych, tworzenia modeli poglądowych czy koncepcyjnych. Świetnie sprawdza się także w branży reklamowej do wytwarzania gadżetów reklamowych, statuetek itp. Materiał dostępny jest w dwóch średnicach: 1.75 mm oraz 2.85 mm. Paleta obejmuje osiem kolorów: biały, szary, żółty, czerwony, pomarańczowy, niebieski, zielony i czarny.

Design PLA MT™ jest materiałem opartym na tworzywie PLA, charakteryzującym się matową powierzchnią wytwarzanych detali.  Tak jak wszystkie materiały z serii Design i Compositum, PLA MT wytłoczony jest z tolerancją odchylenia pola przekroju na całej długości do 0.01. Jest idealnym materiałem do wytwarzania elementów makiet architektonicznych oraz zastosowań artystycznych. Materiał dostępny jest w dwóch średnicach: 1.75 mm oraz 2.85 mm. Występuje w dwóch kolorach – białym i czarnym.

Obydwa gatunki filamentów są oferowane na szpulach o wadze 1 kg w cenie 89 PLN brutto dla wersji 1.75 mm oraz 99 PLN brutto dla wersji 2.85 mm.

Materiały z serii Design można nabyć w sklepach:

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like