Przemysł motoryzacyjny jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi przemysłu. Wykorzystywanie druku 3D w motoryzacji stało się już od dawna faktem. Jeśli mówimy o wykorzystaniu druku 3D w motoryzacji to warto wspomnieć projekcie drukowanego w całości samochodu zaprezentowanego przez Local Motors. A dzisiaj nadszedł czas na jednego z największych producentów samochodów, motocykli oraz silników na świecie, który postanowił wykorzystać druk 3D na szeroką skalę.

Jak już cześć osób zdążyła się domyślić, firmą tą jest Honda, która postanowiła wykorzystać drukarki 3D do produkcji różnego rodzaju akcesoriów  do swoich aut i motocykli.

W tym celu wykorzystali drukarkę  Stratasys Objet Eden500V, która wykorzystywana jest również w stomatologii. Drukarki 3D zastąpiły szeroko wykorzystywane maszyny CNC.

honda-accessory-design-division-produce-thousands-parts-year-thanks-3d-printing-00006

Druk 3D pozwoli zaoszczędzić cenny czas, który będzie można przeznaczyć na doskonalenie już istniejących rożnego rodzaju akcesoriów, oraz opracowanie nowych, które będą mogły szybciej wejść do masowej produkcji.

W przyszłości Honda zamierza wykorzystywać drukarki 3D do produkcji spersonalizowanych akcesoriów, które będą mogły być wykonywane na specjalne żądanie klienta. Przyszłość motoryzacji może okazać się bardzo interesująca.

Kupujemy nasz wymarzony samochód i dzięki  rozpowszechnionej technologii druku 3D będziemy mieć w nim akcesoria, które będą dostosowane dla naszego auta. Prawda, że brzmi to bardzo zachęcająco 🙂

Zródło: 3ders.org

Łukasz Czuba
Miłośnik druku 3D. Elektronik-amator, szkoleniowiec i konstruktor. Członek lubelskiego FabLabu i Makerspace. Miłośnik literatury s-f, gier strategicznych, kotów oraz herbaty.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in News