Podczas targów Formnext, HP zaprezentowało nowych klientów, rozszerzone programy partnerskie i ekosystemy, jak również innowacyjne rozwiązania produkcyjne opracowane przy użyciu platform druku 3D Multi Jet Fusion i Metal Jet. HP nawiązało współpracę z L’Oréal, największą na świecie firmą kosmetyczną, w obszarze opracowania zupełnie nowych opakowań kosmetyków. Równocześnie rozszerzyło swoją sieć firm partnerskich oferujących usługi druku 3D: Digital Manufacturing Network (DMN).

Współpraca z L’Oréal ma na celu zwiększenie elastyczności produkcji oraz stworzenie nowych, innowacyjnych opakowań. L’Oréal wdrożył rozwiązania HP aby móc szybko reagować na zmiany w swoich procesach i liniach produkcyjnych. Firmy wspólnie zaprojektowały oraz zwiększyły skalowalność dużych ilości regulowanych „krążków”, umożliwiających firmie L’Oréal przenoszenie, napełnianie i etykietowanie produktów z większą sprawnością. Zaowocowało to 33-procentową redukcją kosztów i 66-procentową oszczędnością czasu.

Możliwość dostosowania „krążków” do indywidualnych potrzeb okazała się również cenna w trakcie pandemii COVID-19, zapewniając L’Oréal dodatkową elastyczność w reagowaniu na zmiany w zachowaniach zakupowych klientów. Producent planuje wykorzystać Digital Manufacturing Network HP do skalowania „krążków” w swoim globalnym łańcuchu dostaw oraz do osiągnięcia swoich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju poprzez wydajną produkcję części wtedy, kiedy są potrzebne.

Podczas targów Formnext, L’Oréal i HP zaprezentowały przykłady niestandardowych „krążków”, jak również unikalne tekstury dla luksusowych kosmetyków, możliwe do uzyskania tylko dzięki rozwiązaniom druku 3D HP. Firmy badają możliwości projektowania i produkcji wielu nowych rozwiązań, które wykorzystują platformę Multi Jet Fusion firmy HP. Projekt unikalnych tekstur oraz innowacyjnych opakowań jest wynikiem ogłoszonej w ubiegłym roku współpracy pomiędzy Grupą L’Oréal, HP oraz CEA (the Alternative and Atomic Energies Commission, le Commissariat à l’énergie atomique et aux énergies altertatives).

HP rozszerzyło także swoją globalną sieć Digital Manufacturing Network o nowe, certyfikowane firmy dostarczające usługi druku 3D, zapewniając najwyższe standardy jakości i niezawodności w miarę rosnącego zapotrzebowania na produkcję Multi Jet Fusion. Sieć obejmuje obecnie zarówno partnerów produkcyjnych, jak i specjalistów w zakresie produkcji Multi Jet Fusion, którzy wykorzystują rozwiązania HP w zakresie druku 3D do projektowania, produkcji oraz dostarczania części na szeroką skalę. Ponad 30 nowych specjalistów w dziedzinie produkcji z wykorzystaniem technologii Multi Jet Fusion świadczy wykwalifikowane lokalne usługi produkcyjne.

HP i jego klienci zaprezentowali końcowe produkty i nowe, innowacyjne rozwiązania na targach Formnext:

  • BASF 3D Printing Solutions GmbH i Oechsler AG: firmy opracowały w pełni niestandardowe, drukowane w 3D, kubełkowe fotele samochodowe z wykorzystaniem technologii Multi Jet Fusion i proszku BASF ULTRASINT TPU01. Firma Oechsler opracowała unikalną elastomerową konstrukcję kratową, idealną dla foteli w samochodach luksusowych i sportowych, o wysoce niestandardowych rozwiązaniach.
  • Impress: największa europejska sieć ortodontyczna oparta na technologii, wykorzystuje rozwiązanie HP Jet Fusion 5210 do zwiększenia produkcji przezroczystych alignerów dentystycznych w swoim nowym zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym w Hiszpanii.
  • Finaliści konkursu Pumundus Challenge 2021: następujący klienci wykorzystali technologię Multi Jet Fusion do opracowania rozwiązań wyróżnionych w tegorocznej edycji konkursu Pumundus Challenge.
  • ATHOS: przygotowuje się do wprowadzenia na rynek spersonalizowanych butów wspinaczkowych, zapewniających niezrównany komfort i lepsze osiągi.
  • Glaze Prosthetics: aktywna ręka Symbious przekroczyła oczekiwania osób po amputacji kończyny górnej, a to za sprawą swojej wytrzymałość, lekkość i możliwość personalizacji.
  • Odisei Music: najmniejszy i najlżejszy na świecie podróżny, elektroniczny saksofon, który ma już ponad 1200 użytkowników na całym świecie.

Źródło: materiały prasowe HP via Lighthouse.Polska

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like