Produkcja addytywna może być jeszcze szybsza, o czym informuje polski dystrybutor technologii Multi Jet Fusion – HP3D.pl. W ofercie HP właśnie pojawił się nowy model drukarki 3D – Jet Fusion 3D 5200, rekomendowanej jako najbardziej zaawansowane rozwiązanie do drukowania 3D ze sproszkowanych tworzyw sztucznych.

Podobnie jak urządzenia z serii 3200/4200, nowy model jest również dedykowany jako rozwiązanie do produkcji przemysłowej. Maszyna została wyposażona w tzw. “Samodzielne Jednostki Chłodzące” oraz specjalne akcesoria jak podnośnik – Hovmand 5200. Odseparowanie stacji chłodzącej od maszyny pozwala jeszcze bardziej przyspieszyć proces produkcji addytywnej i umożliwia ciągłe wytwarzanie bez przerw na proces chłodzenia, który w tym przypadku będzie odbywał się poza urządzeniem.

Nowe urządzenie jest najbardziej ekonomicznym w eksploatacji rozwiązaniem HP, które pozwala na przewidywalny i stały czas drukowania 3D dla każdego rodzaju części, usprawniony przepływ pracy i ciągły druk 3D za pomocą automatycznego mieszania materiałów, z zamkniętą stacją przetwarzania i samodzielną jednostką chłodzącą.

Poza używanymi dotychczas HP 3D High Reusability PA 11 i PA 12, wraz z modelem 5200 HP wprowadza również nowy materiał do druku 3D – BASF Ultrasint™ 3D TPU01. Jest to odporny na działanie słabych kwasów i zasad oraz uszkodzenia mechaniczne, wielofunkcyjny materiał TPU o właściwościach elastycznych.

Nowe rozwiązanie HP Jet Fusion 3D 5200 zapewnia zrównoważoną środowiskowo produkcję dzięki obniżeniu śladu węglowego produkowanych części oraz wiodącemu w branży poziomowi odzyskiwania materiałów.

HP wprowadzając tego typu rozwiązania pokazuje, dokąd powinien zmierzać profesjonalny druk 3D.

Patrycja Blechinger
Patrycja Blechinger – redaktor, entuzjastka nowych technologii, szczególnie SI i inteligentnych urządzeń, o których najbardziej lubi pisać. Z wykształcenia kulturoznawca, zainteresowana nowymi formami sztuki w ponowoczesnej rzeczywistości.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować

    Więcej w HP3D