HP ogłosiło wprowadzenie nowych rozwiązań do automatyzacji procesu druku 3D w technologii MultiJet Fusion oraz rozszerzenia oferty materiałów, oprogramowania i usług. Pierwszym z dwóch nowych rozwiązań automatyzacji jest HP Jet Fusion 3D Powder Handling Automation Solution - pneumatycznie podłączony, zamknięty system przetwarzania materiału, który ma na celu zminimalizowanie pracy manualnej oraz zapewnienie czystszego i bardziej wydajnego przepływu materiału, a także umożliwienie kontroli jakości i śledzenia operacji. Drugie rozwiązanie, HP Jet Fusion 3D Automation Accessory, zostało zaprojektowane z myślą o klientach o wysokich wymaganiach produkcyjnych. HP informuje, że umożliwia ono automatyczną wymianę komór roboczych dla dwóch kolejnych zadań bez konieczności ręcznego wsparcia.

Dodatkowo, oprócz minimalizacji czasu przestoju między zleceniami druku 3D oraz ograniczenia potrzeby pracy manualnej w nocy czy weekendy, akcesorium jest gotowe do dalszej integracji z konfiguracjami fabrycznymi z wykorzystaniem autonomicznych robotów mobilnych (AMR). HP twierdzi, że w celu przesunięcia granic automatyzacji przepływu pracy w środowisku produkcyjnym, firma ściśle współpracuje z Siemensem nad konceptem demonstracyjnym. Koncepcja obejmuje dwa nowe produkty automatyzacji HP zintegrowane z automatyzacją Siemensa, sprzętem i oprogramowaniem przemysłowym, takim jak Siemens SIMOVE dla AMR w elastycznych systemach produkcyjnych.

Aby pomóc klientom w optymalizacji rozwoju części z polimerów i metali oraz w skalowaniu produkcji, HP oferuje portfolio produktów oprogramowania w ramach HP Digital Production Suite oraz współpracuje z innymi dostawcami oprogramowania w celu integracji rozwiązań IT fabrycznych i systemów realizacji produkcji (MES).

Digital Production Suite oferuje teraz rozszerzone produkty oprogramowania, które HP twierdzi, że mają na celu ułatwienie klientom szybszego i prostszego opracowywania aplikacji z metalu. Oprogramowanie HP 3D Digital Sintering i HP 3D Process Development wspiera komercyjne rozwiązanie Metal Jet S100.

Wśród nowych rozwiązań programistycznych znajdują się HP 3D Digital Sintering, czyli rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji, które pozwala na symulację procesu spiekania i dostarcza informacji zwrotnej na temat rezultatu spiekania części. Drugim nowym produktem jest HP 3D Process Development, który demokratyzuje rozwój procesów, dając klientom dostęp do nauki o Metal Jet poprzez udostępnienie otwartych parametrów procesów i raportów z budowy.

Źródło: www.hp.com
Zdjęcia: www.hp.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like