Jesień to zdecydowanie okres targowy. Właśnie trwają targi Warsaw Industry Week 2019, na których co roku wzrasta liczba wystawców związanych z profesjonalnym drukiem 3D i technologiami powiązanymi, jak skanowanie 3D. Ich stoiska najczęściej odwiedzają przedstawiciele dużego przemysłu, dla których technologie przyrostowe są uzupełnieniem, a w niektórych przypadkach wręcz alternatywą w stosunku do tradycyjnych form produkcji.

W tym roku, w gronie wystawców z sektora druku 3D można spotkać się z technologią HP Multi Jet Fusion (MJF), która jest jedną z najbardziej nowoczesnych metod produkcji addytywnej opartą na tworzywach sztucznych.

HP3D.pl – jako dystrybutor tej technologii w Polsce – prezentuje na targach urządzenie 3D z serii Jet Fusion 580 Color, oferujące druk 3D w pełnej palecie kolorów CMYK, co stanowi doskonałą okazję do zapoznania się z tą metodą produkcji addytywnej. Drukarka 3D HP Jet Fusion 580 Color, obok urządzeń 3D do produkcji seryjnej Jet Fusion 5200, jest najmłodszym dzieckiem HP reprezentującym proszkową technologię druku 3D – obie są dostępne od tego roku i pozwalają na wytwarzanie wysokiej jakości prototypów, części lub końcowych produktów w rewolucyjnej prędkości.

O wszystkich zastosowaniach technologii HP MJF uczestnicy mogą się dowiedzieć z licznych prezentacji live, jakie HP3D.pl przygotowało dla uczestników. Wczoraj towarzyszył im dodatkowo łazik Kalman koła naukowego AGH Space Systems, które na co dzień współpracuje z HP3D.pl wykorzystując technologię HP MJF w swoich projektach.

HP3D.pl prezentuje ponadto szereg wydruków testowych, które pokazują spektrum zastosowań technologii Multi Jet Fusion – od branży motoryzacyjnej, przez przemysł i produkty konsumenckie po medycynę. Protezy i ortezy wykonane w technologii HP MJF mają certyfikat biozgodności i dozwolony jest ich kontakt z wodą, pozwalają zatem ich użytkownikom na normalne funkcjonowanie bez ograniczeń jakie wiążą się z noszeniem np. gipsu.

HP3D.pl jest również dystrybutorem niestandardowego oprogramowania do zastosowań medycznych, które umożliwia projektowanie indywidualnie dopasowanych protez, ortez oraz fizycznych modeli anatomicznych. Innowacyjne algorytmy w połączeniu z intuicyjnym interfejsem użytkownika pozwalają na wykonanie gotowego projektu ortezy, na bazie skanu 3D kończyny pacjenta w czasie krótszym niż 1 godzina. Prezentację możliwości oprogramowania Orteza3D można również zobaczyć na stanowisku HP3D.pl podczas Warsaw Industry Week 2019.

Wszyscy zainteresowani innowacyjnymi technologiami, a w szczególności drukiem 3D HP Multi Jet Fusion, jeszcze jutro mają okazję sprawdzić jak wygląda nowoczesna produkcja addytywna z wykorzystaniem tej metody. Jest to oprócz Warsztatów 3D organizowanych przez HP3D.pl w swojej siedzibie na terenie krakowskiego Zabłocia, okazja szczególnie dla firm z północnej części kraju, żeby sprawdzić jak faktycznie wygląda Produkcja 4.0.

Patrycja Blechinger
Patrycja Blechinger – redaktor, entuzjastka nowych technologii, szczególnie SI i inteligentnych urządzeń, o których najbardziej lubi pisać. Z wykształcenia kulturoznawca, zainteresowana nowymi formami sztuki w ponowoczesnej rzeczywistości.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować

    Więcej w HP3D