W dobie cyfryzacji i wszechobecnej technologii kwestia cyberbezpieczeństwa nabiera szczególnego znaczenia. Amerykański start-up Identify3D specjalizujący się w się w dziedzinie digitalizacji produkcji nawiązał współpracę z Siemens Digital Industries Software. Wspólnie będą rozwijać projekty z zakresu bezpieczeństwa danych, integrując jednocześnie oferowane przez siebie rozwiązania. Ich wspólną misją jest wspieranie klientów w tworzeniu zautomatyzowanego, kompleksowego i bezpiecznego systemu dystrybucji danych, dostosowanego do ich systemów produkcyjnych.

Fabrizio De Pasquale, wiceprezes ds. rozwoju w Identify3D mówi, że usystematyzowany model zarządzania danymi może wpłynąć na koszty operacyjne poprzez znacznie wydajniejszą integrację z maszynami i urządzeniami. Co więcej, system ochrony informacji zapewnia bezpieczeństwo danych zarówno wewnątrz organizacji jak i tych dystrybuowanych dla stron zewnętrznych.

Jednocześnie, Identify3D w zeszłym tygodniu, podczas targów Formnext, przedstawiła bezpieczne i standaryzowane rozwiązanie komunikacyjne stworzone dla maszyn przemysłowych do druku 3D niemieckiej firmy EOS. Produkty Identify3D zapewniają klientom korzystającym z urządzeń marki EOS bezpieczeństwo z uwagi na większą kontrolę nad rozproszonymi danymi produkcyjnymi.

Rozwiązanie stworzone przez Identify3D integruje ochronę własności intelektualnej, powtarzalną jakość i możliwość identyfikacji kompletnego cyklu produkcyjnego przy zachowaniu wszelkich wymogów dotyczących poufności danych i bezpieczeństwa. Możliwe jest to dzięki synergii trzech aplikacji – Identify3D Protect (opartej na chmurze usłudze szyfrowania informacji), Identify3D Manage do zarządzania i dystrybucji oraz Identify3D Enforce, która pozwala na uwierzytelnienie i odszyfrowanie danych bez ich uszkodzenia czy utraty.

Pomysły twórców Identify3D zostaną teraz wdrożone od rozwiązań software’owych Siemens, obejmujących zarówno projektowanie jak i śledzenie cyklu produkcji. Od teraz ich użytkownicy będą mogli być spokojni, że ich dane dotyczące procesów druku 3D (od parametrów maszyny do szczegółów projektów czy liczby zamówień) są bezpieczne. Z rozwiązań Identify3D już teraz korzysta szereg topowych firm z branży druku 3D, m.in. SLM Solutions, Renishaw, stawiając szczególny nacisk na bezpieczeństwo danych oraz ich własności intelektualnej.

Źródło: 3dprintingindustry.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in Projekty 3D