IGO3D to jeden z pierwszych, poważnych dystrybutorów drukarek 3D w Europie, który działa na rynku technologii addytywnych już od 10 lat. Firma jest postrzegana jako pionier w obszarze marketingu i dystrybucji drukarek 3D i materiałów eksploatacyjnych w regionie DACH (Niemcy-Austria-Szwajcaria). Posiada w ofercie bardzo zróżnicowane portfolio producentów – począwszy od urządzeń klasy amatorskiej (m.in. Anycubic, Creality i Phrozen), przez desktopowe (m.in. Flashforge, Formlabs i Ultimaker), a skończywszy na klasie przemysłowej (m.in. BigRep, Desktop Metal i Stratasys). Jest także dostawcą na rynki niemieckojęzyczne produktów polskich firm jak Sinterit i Zmorph.

Jedną z komórek operacyjnych IGO3D jest dział Business Solutions, gdzie firmy przemysłowe korzystają z dogłębnego doradztwa w zakresie maszyn i materiałów przemysłowych, sprzedaży regionalnej i rozwiązań serwisowych – wszystko dostosowane do indywidualnych wymagań danej gałęzi przemysłu. Obejmuje to analizy wykonalności, porady dotyczące materiałów i technologii, usługi onboardingowe, wewnętrzną walidację aplikacji oraz szkolenia i warsztaty.

Teraz IGO3D ogłosiło strategiczne partnerstwo z BigRep – niemieckim producentem wielkoformatowych drukarek 3D typu FDM / FFF, którego początki sięgają również 2013 r. Współpraca pomiędzy firmami nie jest więc niespodzianką – IGO3D ma możliwość zwiększenia produktywności i kreatywności swoich klientów dzięki łatwym w użyciu rozwiązaniom do wytwarzania przyrostowego BigRep, podczas gdy BigRep dotrzeć do jeszcze większego grona potencjalnych odbiorców.

Źródło: www.igo3d.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like