iGo3D Polska wprowadza kolejną drukarkę 3D do swojego szerokiego portfolio urządzeń. Mając już w ofercie jedną z najczęściej kupowanych drukarek 3D na świecie, filigranowe Micro – nowa pozycja to jego absolutne przeciwieństwo. Niemiecki The BigRep One v3 to jedna z największych drukarek 3D drukujących w technologii FDM na świecie, posiadająca budzący respekt obszar roboczy na poziomie 1 x 1 x 1 metr.

The BigRep został po raz pierwszy zaprezentowany w 2013 r. Od tamtej pory urządzenie sukcesywnie zdobywa popularność, a producent wyposaża je w nowe funkcjonalności. Aktualna wersja posiada szereg usprawnień, które pozwalają na realizację wielkogabarytowych wydruków 3D, trwających minimum kilkadziesiąt godzin.

Pełny obszar roboczy urządzenia wynosi 1005 x 1005 x 1005 mm, co zapewnia możliwość wydrukowania detalu o wymiarach netto na poziomie całego metra. Jest to równocześnie jeden z największych obszarów roboczych stosowanych w drukarkach 3D typu FDM. Aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkownika, a także zminimalizować prawdopodobieństwo zabrudzenia, wszystkie ruchome części zostały ukryte w obudowach.

The Big Rep One 01

The BigRep One v3 jest wyposażony w dwie głowice drukujące, umożliwiające drukowanie w dwóch kolorach lub z wykorzystaniem materiału budulcowego i podporowego. Głowice można wymienić nie używając żadnych specjalnych narzędzi. Producent zastosował system zmiany wysokości aktywnej głowicy, dzięki czemu kontakt z wydrukiem ma tylko głowica drukująca.

The Big Rep One 02

Stół roboczy drukarki 3D jest podgrzewany. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w system automatycznego poziomowania, co w przypadku tak wielkiej powierzchni zadruku ma kluczowe znaczenie przy wypuszczaniu nowych wydruków. BigRep ONE V3 jest wyposażony w zintegrowany sterownik i panel dotykowy, co gwarantuje prostą i intuicyjną obsługę.

The Big Rep One 03

Producent poprawił także system podawania filamentu, który z uwagi na długi czas trwania wydruków 3D potrafił sprawiać problemy. Element do trzymania szpul z materiałem został przeprojektowany w taki sposób, aby zmieścić wszystkie ich standardowe rozmiary. Umożliwia założenie kilku szpul o wadze do 10 kg. Drukarkę 3D wyposażono w system detekcji powiadamiający użytkownika o kończącym się filamencie.

CeBIT 2016 183

Drukarkę 3D można zamówić z poziomu strony internetowej iGo3D, bądź kontaktując się bezpośrednio z przedstawicielami firmy.

Źródło: www.igo3d.com.pl

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować