igus – producent systemów prowadzenia przewodów oraz polimerowych łożysk ślizgowych, od kilku lat działa również w branży druku 3D. Do niedawna ograniczał się wyłącznie do produkcji komponentów do drukarek 3D oraz specjalistycznych filamentów o dużej odporności na ścieranie. Teraz poszerza obszar swojej działalności o profesjonalne usługi druku 3D, wykonywane oczywiście na bazie własnych materiałów.

igus uruchomił w tym celu własną platformę on-line, za pomocą której można uploadować pliki STL do wyceny, wybierać interesujący nas materiał do druku 3D oraz wyceniać i ewentualnie zlecać usługę wydruku 3D. Jako że mamy do czynienia z profesjonalnymi usługami, ceny również są profesjonalne. igus nie próbuje brać udziału w wyścigu na jak najtańszą ofertę na rynku – biorąc pod uwagę jego pozycję i tak zapewne nie narzeka na brak zleceń…

Usługi są realizowane na drukarkach 3D Ultimaker oraz Arburg Freeformer. W zależności od stopnia skomplikowania detalu dopasowywana jest odpowiednia maszyna. Czas realizacji usługi druku 3D wynosi 2-3 dni robocze.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować