igus wprowadza na rynek nową żywicę do druku 3D dedykowaną dla drukarek 3D typu DLP, która zdaniem firmy działa do 60 razy dłużej niż konkurencyjne produkty tego typu dostępne na rynku. Opracowana przy użyciu zastrzeżonej przez igus „technologii trybo”, żywica o nazwie iglide i3000 jest zoptymalizowana do produkcji dokładnych, wysoce odpornych na zużycie części. Ma być idealna do tworzenia małych, szczegółowych komponentów, takich jak koła zębate o zębach o wysokości 0,2 mm, a także innych aplikacji, które zwykle wymagają filigranowych wgłębień lub bardzo drobnych otworów.

Według igus, wiele istniejących żywic do drukowania 3D ma problem, jeśli chodzi o wytwarzanie małych części do zastosowań takich jak np. modelarstwo, ponieważ „nie są szczególnie wytrzymałe i szybko się psują”. Aby temu zaradzić, firma zastosowała trybo-technologię, której wcześniej używała do opracowania swojego filamentu J260-PF, w którym właściwości materiału są dostosowane do smarowania w przypadkach użycia o wysokim współczynniku tarcia.

Wykorzystując to podejście igus opracował iglide i3000 – żywicę wzbogaconą w stałe środki smarne, które czynią ją idealną do druku 3D samosmarujących elementów nie wymagających konserwacji. Dzięki trybo-technologii firmy żywica jest również w stanie wytrzymać temperatury do 80°C, co może potencjalnie nadawać jej zastosowanie w obszarach wymagających wysokich temperatur.

Oprócz nowego materiału firma igus ogłosiła rozszerzenie swojej oferty usługowej o druk 3D w technologii DLP, dzięki czemu jest teraz w stanie produkować części do rozmiaru zaledwie 0,035 milimetra. Klienci igus będą mogli skorzystać z nowej usługi, aby zamówić części o wysokiej trwałości ze złożonymi kanałami wewnętrznymi oraz detale o wielkości o połowę mniejszej od ludzkiego włosa.

Chociaż iglide i3000 jest obecnie w fazie beta i testują ją wybrani klienci, igus w samym 2021 roku wydrukował ponad 200.000 części odpornych na ścieranie. Bez minimalnej ilości zamówienia, wydajności do 10.000 sztuk na partię i kilku aktualizacji opracowywanych dla swojej platformy internetowej, firma zachęca teraz osoby zainteresowane testowaniem swojej nowej usługi w zakresie produkcji części o wysokim stopniu zużycia.

Źródło: www.igus.com via www.3dprintingindustry.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like