INK3.DE to polski producent filamentów do drukarek 3D drukujących w technologii FDM z Poznania. Ma w ofercie najpopularniejsze na rynku ABS i PLA w kilkunastu podstawowych kolorach, które zostały właśnie poszerzone o szary, fioletowy i różowy (aktualnie tylko PLA). Co więcej, firma wprowadziła również nową średnicę dla swoich materiałów, w postaci filamentów 2,85 mm. Niższa średnica jest bardziej optymalna dla drukarek 3D drukujących z grubszego materiału. Nowe filamenty będzie można obejrzeć na żywo podczas nadchodzących targów Dni Druku 3D w Kielcach, a każda osoba, która odwiedzi stoisko INK3.DE będzie mogła liczyć na 10% rabatu na zakupy w sklepie internetowym firmy.

Kwestia właściwej średnicy filamentów to prawdziwy temat rzeka. Bywa, że materiały o nominalnej średnicy 3 mm mają dość dużą granicę błędu, wahającą się pomiędzy 2.80 a 3.20 mm. Szczególnie ten drugi przypadek może być problematyczny dla drukarek 3D, gdyż wymaga dużo większego podgrzewania głowicy drukującej, może również zacinać się w rurce prowadzącej filament – a w skrajnych przypadkach nawet zapychać głowicę.

INK3_DE - fiolet

INK3.DE zapewnia, iż udało się im uzyskać granicę błędu na poziomie +/- 0.05 mm i nowy filament o średnicy 2.85 mm bardzo dobrze trzyma ten wymiar. Firma ubiega się w tej chwili o certyfikację jakościową swoich produktów aby przypieczętować ten fakt.

INK3_DE - różowy

Filamenty można kupić w cenie 95,00 PLN brutto za 1 kg. PLA występuje aktualnie w 11, a ABS w 5 kolorach.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować