Inkbit to amerykańska firma zajmująca się produkcją przemysłowych drukarek 3D – Inkbit Vista, przeznaczonych do masowej produkcji końcowej polimerowych części. Wykorzystując nowatorską technologię o nazwie Vision-Controlled Jetting (VCJ), Inkbit zapewnia wysoką rozdzielczość druku 3D, umożliwiając użytkownikom wytwarzanie części z wysoką dokładnością wymiarową i precyzją w bardzo dużych ilościach. W listopadzie 2022 r. system produkcji przyrostowej Vista zadebiutuje na targach Formnext, co będzie równocześnie pierwszą prezentacją produktów firmy w Europie.

Wykorzystując technologię VCJ, Inkbit Vista zapewnia powtarzalność części i dokładność względem oryginalnego projektu CAD, wykorzystując kontrolę sprzężenia zwrotnego w pętli zamkniętej podczas całego wydruku 3D. Ten bezstykowy proces umożliwia Inkbit opracowywanie materiałów o doskonałej trwałości i wydajności w miarę upływu czasu.

Dodatkowo Inkbit opracował skalowalny, niskonakładowy proces usuwania podpór, oparty na wykorzystaniu woskowego materiału podporowego. Proces ten można łatwo zautomatyzować w środowiskach o dużej produkcji i umożliwia łatwy recykling materiału podporowego, przyczyniając się do niskiego kosztu na część, zapewniając jednocześnie pełną swobodę geometryczną.

Odwiedzający Formnext mogą również zapoznać się z innowacyjną gamą materiałów, które Inkbit dostosował do różnorodnych potrzeb przemysłu, od twardych i odpornych chemicznie epoksydów po miękkie elastomery.

Źródło: materiały prasowe Inkbit

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like