Artysta i reżyser Masashi Kawamura jest współzałożycielem i dyrektorem kreatywnym w firmie Creative Lab “PARTY” w Tokio i Nowym Jorku. Stworzył i prowadził Omote 3D Shashin Kan (“Shashin Kan” jest tłumaczone jako “budka fotograficzna”) w zeszłym roku był zaliczony w Fast Company w rankingu ‘100 najbardziej kreatywnych osób w biznesie “.

Źródło: www.3ders.org

Korzystanie ze skanowania 3D i technologii druku 3D pozwala zwiedzającym uzyskać pełne skanowanie ciała przy stoisku photo 3D w Tokio i zabrać do domu wydrukowane miniaturowe figurki siebie.

W poniższym filmie Kawamura mówi o pop-up stoiska photo 3D i wyraża swoje myśli o druku 3D.

Kiedy drukarki 3D i skanery 3D staną się coraz bardziej dostępne, Kawamura i jego zespół odkrył, że to doskonały sposób wprowadzania innowacji do formy rodzinnego portretu. Polega to na pobraniu pełnego skanu 3D przy użyciu przenośnych skanerów i wydruku w kolorze na drukarce 3D. Ludzie mogą rzeczywiście zabrać do domu swoje miniaturowe figurki, zamiast dwuwymiarowych portretów.

Największym wyzwaniem Kawamura w procesie tworzenia było znalezienie odpowiedniego skanera 3D do wykorzystania, jak dopasować dane 3D w celu przygotowania go do druku 3D i jak efektywnie połączyć różne narzędzia i zrobić doskonały produkt końcowy.

Źródło: www.3ders.org

Ale Kawamura jest mocno zainteresowany drukiem 3D. “Drukowanie 3D jest dla mnie bardzo ekscytującym medium ale myślę, że jest jeszcze w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Po wykonaniu tego projektu nauczyliśmy się jak wiele jest trudności technicznych i innych rzeczy, które można zrobić, jeśli chodzi o technologie, a także materiałów, które stosujemy. “

Kawamura uważa poprawę druku 3D będzie w następnym roku lub dwóch. “Pomysł, że każdy może produkować własne produkty jest bardzo, bardzo interesujący.”-mówi.

Marcin Kwapisz
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w biznesie w zakresie sprzedaży. Oprócz tego prowadzi szkolenia informatyczne i zajmuje się profesjonalną fotografią cyfrową.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować

    Więcej w Projekty 3D