Instytut Wyobraźni w Warszawie to nowe miejsce, które pomaga w rozwijaniu pasji do projektowania i druku 3D, a także w poszerzaniu kompetencji związanych z nowymi technologiami w jak najbardziej profesjonalny sposób. Drzwi Instytutu otwarte są dla wszystkich – dzieci, młodzieży, rodziców, profesjonalistów, pasjonatów, oraz laików.

Instytut Wyobraźni to zaledwie półtoraroczny start-up edukacyjno-technologiczny. W placówce odbywają się warsztaty z projektowania i druku 3D dla dzieci i młodzieży w trzech grupach wiekowych na różnych poziomach zaawansowania – od niedawna prowadzone są również zajęcia dla dorosłych. Co więcej, pełna oferta szkoleń dostępna jest równocześnie dla klientów anglojęzycznych.

Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę prawdziwych pasjonatów druku 3D, co w połączeniu z przyjazną atmosferą rozwija kreatywność, umiejętność analitycznego myślenia, a także wyobraźnię przestrzenną. Z semestru na semestr pojawia się coraz więcej chętnych do udziału w zajęciach – z tego względu planowane jest otwarcie kolejnych filii. Pierwszy oddział Instytutu Wyobraźni powstanie w przyszłym roku w  Krakowie.

Instytut Wyobraźni został założony przez absolwentów Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej: Tomasza Majdę oraz Pawła Suligę. Jaik podkreśla Tomasz, najważniejsze jest zachowanie wysokiej jakości nauczania. „Kładziemy nacisk na praktyczne nauczanie. Możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy solidnie przygotowani na kształcenie nowego pokolenia młodych konstruktorów, wynalazców, architektów i innych wybitnych twórców z wielu różnych dziedzin.”

Oprócz prowadzenia warsztatów Instytut realizuje zamówienia z rożnych dziedzin – na zamówienie lekarzy zostały wykonane modele anatomiczne mózgów, fantomy nogi z wymienialnymi kośćmi strzałkowymi, a także zestaw modeli anatomicznych żuchwy. Na ich podstawie lekarze będą mogli przeprowadzać ćwiczenia operacji i tym samym uniknąć błędów podczas przeprowadzania zabiegów w przyszłości, zwiększyć precyzję oraz skrócić czas operacji i rekonwalescencji pacjenta. To właśnie zlecenia z zewnątrz są główną inspiracją podczas warsztatów dla dzieci i młodzieży – pozwla to podopiecznym na kontakt z realnymi problemami występującymi w różnych gałęziach przemysłu.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like