Instytut Wyobraźni to nowa, prężnie rozwijająca się firma w sektorze edukacyjnego druku 3D. Niedawno start-up podjął współpracę z e-Twinning, europejską platformą edukacyjną – razem stawiają na edukację i zwiększanie dostępności szkoleń z nowoczesnych technologii.

W wspomnianej ramach współpracy Instytut Wyobraźni stał się partnerem dwóch wydarzeń – seminarium „Przedsiębiorczość z eTwinning” oraz eventu Perspektywy Women in Tech Summit 2018. Podczas wystąpienia prelegenci wytłumaczą jak silną pozycję w obecnych czasach obejmują technologie przyrostowe oraz gdzie i w jaki sposób można wykorzystać naukę projektowania modeli do druku 3D w przyszłości.

Jak mówią specjaliści z Instytutu Wyobraźni, nauka projektowania i druku przestrzennego nie jest celem, ale procesem, na który należy spojrzeć na to szerzej. Ma być inspiracją, drogą do osiągania celów, ale również umiejętnością pozwalającą na atrakcyjne zaprojektowanie swojej zawodowej przyszłości.

Wydarzenia będą okazją do przeprowadzenia szkoleń – podczas nich rozwinięte zostaną zagadnienia z zakresu druku 3D i projektowania. Zajęcia to szansa na rozwój kreatywności uczniów, budowie wyobraźni przestrzennej oraz umiejętności logicznego myślenia. Specjaliści z Instytutu Wyobraźni odwiedzą również na pytania jak wdrażać druk 3D w szkolnych projektach, korzystając z bezpłatnych narzędzi i aplikacji online.

Wiedza to najlepszy prezent – dlatego Instytutu Wyobraźni uruchomił możliwość kupowania kart podarunkowych, będących jednocześnie karnetem na szkolenie. Firma oferuje dwa rodzaje kart podarunkowych:

  • Lekcja próbna projektowania i druku 3D – Podczas lekcji próbnej uczestnik zaprojektuje wybrany model 3D oraz pozna podstawowe narzędzia druku 3D. Zaprojektowany model zostanie zmaterializowany w postaci wydruku 3D. Czas trwania 120 min – cena warsztatów: 69 PLN
  • Dwumiesięczny kurs projektowania i druku 3D – nauka projektowania i druku 3D zapewniająca umiejętności samodzielnego prototypowania i realizacji zaawansowanych projektów 3D. Uczestnik kursu dowie się między innymi jak na podstawie trzech rzutów prostopadłych stworzyć model 3D, jak wydrukować w jednym procesie elementy ruchome, a także jaki materiał przeznaczyć na wydruk np. domowej filiżanki. Wspólnie stworzymy aż siedem spersonalizowanych modeli, które zostaną wydrukowane i trafią do kolekcji uczestnika. Czas trwania takiego kursu to 16 godzin (8 tygodni – 1 zajęcia w tygodniu – 2h) – cena warsztatów: 990 PLN.

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na stronie internetowej Instytutu Wyobraźni.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like