INTAMSYS, chiński producent drukarek 3D, zaprezentował najnowsze urządzenie w swojej ofercie – INTAMSYS FLEX 510. System dedykowany jest do produkcji addytywnej z materiałów elastycznych i pozwala na osiąganie wysokiej jakości produkowanych elementów.

Blisko rok temu producent zaprezentował nową wersję swojego flagowego urządzenia z serii przemysłowej FUNMAT – Enhanced FUNMAT HT. Konsekwentne rozszerzanie oferty produktowej pozwala chińskiemu producentowi na pozyskiwanie nowych klientów. Z rozwiązań INTAMSYS korzystają firmy z całego świata z branży lotniczej, motoryzacyjnej, produkcji elektroniki, a także świata medycyny, edukacji czy badań naukowych.

Wytwarzanie z termoplastycznych materiałów elastycznych może nastręczać wiele problemów związanych z procesem druku 3D przy wysokich prędkościach. INTAMSYS wsłuchując się w potrzeby klientów opracował urządzenie dedykowane do produkcji elastycznych produktów, głównie na potrzeby branży sportowej oraz rehabilitacyjnej.

INTAMSYS FLEX 510 wykorzystuje autorską metodę SXBSTM (Smart eXtruder Bay System) i pozwala na korzystanie w procesie z aż czterech głowic drukujących 3D. Daje możliwość wykonywania wydruków 3D z takich materiałów jak TPU, które zapewniają elastyczne, trwałe części odporne na zginanie i odkształcenia. Colin Fei, dyrektor marketingu INTAMSYS, mówi, że ich rozwiązanie może pomóc w wspieraniu rozwoju innowacyjnych produktów i optymalizować produkcję zgodną z założeniami masowej personalizacji.

Urządzenie pozwala na szybką produkcję o prędkości nawet do 200mm/s. Dzięki temu, wydajność druku 3D z materiałów elastycznych zwiększa się ponad pięciokrotnie. Co więcej, system dwóch ekstruderów daje możliwość niezależnego druku 3D dwóch obiektów symultanicznie, co również wpływa na skrócenie czasu realizacji projektów. Maksymalna temperatura ekstrudera to 270°C, natomiast stół rozgrzewa się do 100°C. Funkcja automatycznego poziomowania stołu roboczego również oszczędza czas, jaki należy poświęcić na konserwacje urządzenia.

Dodatkowo, producent zwraca uwagę na możliwość dwukolorowego druku 3D, co pozwala na przełamywanie ograniczeń projektowych. Urządzenie INTAMSYS zapewnia projektantom swobodę i elastyczność projektowania. Pozwala im łączyć proces projektowania z produkcją, przyspieszając realizację projektów i wdrażanie nowych produktów na rynek.

Źródło: 3dprint.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in Druk 3D