Integart – autoryzowany dystrybutor HP w Polsce, w tym drukarek 3D Jet Fusion drukujących w innowacyjnej technologii MJF, został oficjalnym partnerem Gali Rozdania Nagród Polskiej Branży Druku 3D. Firma będzie odpowiedzialna za wydruk 3D statuetek Cedryka, które otrzymują zwycięzcy poszczególnych kategorii plebiscytu. Powstaną one na maszynach HP i po raz pierwszy w swojej pięcioletniej historii, Cedryki będą miały charakterystyczny dla technologii MJF, grafitowy kolor.

Integart Sp. z o.o. jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów z tworzyw sztucznych wykorzystywanych w branży reklamowej i drogowej. Firma zatrudnia 100 pracowników pracujących w 15 oddziałach w Polsce i w Czechach. Od 2017 roku posiada w ofercie drukarki 3D HP Jet Fusion drukujące detale metodą przyrostową z proszków poliamidowych. Pierwszą instalacją Integart mógł pochwalić się w marcu zeszłego roku w Cubic Inch – firmie usługowej działającej w branży druku 3D od 2014 roku. Zarówno Integart jak i Cubic Inch zostały nominowane do Nagród Polskiej Branży Druku 3D za 2018 rok.

Cedryki powstaną w technologii Multi Jet Fusion – autorską techniką przyrostową rozwijaną przez HP. Wg zapewnień producenta jest jedną z najszybszych metod drukowania przestrzennego ze wszystkich aktualnie obecnych na rynku – przewyższających pod tym względem m.in. SLS. W drukowaniu wykorzystuje sproszkowane tworzywa sztuczne, które są selektywnie sklejane i zgrzewane. Ich cechą charakterystyczną jest grafitowy kolor.

Cedryki zostaną wręczone zwycięzcom poszczególnych kategorii 27 lutego 2019 roku, podczas uroczystej Gali jaka odbędzie się w EXPO Silesia w Sosnowcu.

Organizatorzy plebiscytu:

Partner plebiscytu:

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like