Każdy na pewno słyszał o możliwości drukowania broni. Jak na razie nie jest to możliwe na szeroką skalę, ale jeśli interesujemy się militariami to technologia druku 3D ma dla nas dużo do zaoferowania. Począwszy od replik aż po gotowe elementy, które wykorzystywane później będą w ASC.

Jeśli nie jesteśmy fanami ASC to zawsze możemy wydrukować sobie replikę słynnej broni. Jedną z takich kopii jest model karabinu snajperskiego M-200. Dzięki drukowi 3D każdy może stać się posiadaczem karabinu snajperskiego… a przynajmniej jego drukowanej kopii 😉

Model karabinu, który możemy wydrukować na drukarce 3D to karabin CheyTac M-200. Konstrukcja ta jest wykorzystywana przez armię amerykańską m. in. przez oddziały Marines.

Model ten jest realistyczną kopią prawdziwego karabinu. Jego projektant podpisujący się na portalu Reddit jako “ZaczacP” odwzorował każdy nawet najmniejszy szczegół. Cały projekt powstał przy użyciu programu 3DSMax.

tyt1

Warto zauważyć, że odwzorowanie jest tak dokładne, że wykańczając gotowy wydruk czarnym lakierem lub farbą model karabinu może być wzięty za jego prawdziwy odpowiednik. Jego twórca nadal pracuje nad tym projektem.

Chce poprawić modele STL, tak aby można je było wydrukować na różnych drukarkach 3D. Kiedy projekt będzie skończony udostępni wszystkie pliki, tak aby inni miłośnicy militariów mogli je wykorzystać.

Źródło: www.3dprint.com

Zdjęcia:[1][2]

Łukasz Czuba
Miłośnik druku 3D. Elektronik-amator, szkoleniowiec i konstruktor. Członek lubelskiego FabLabu i Makerspace. Miłośnik literatury s-f, gier strategicznych, kotów oraz herbaty.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować

    Więcej w Projekty 3D