Technologia PolyJet pozwala na wytwarzanie z płynnych żywic, utwardzanych światłem UV. Obecnie jest to najbardziej precyzyjna i wszechstronna technologia przyrostowego wytwarzania, umożliwiająca druk 3D wielokolorowych, dokładnych elementów. technologia pozwala na łączenie w jednym procesie wytwórczym materiału o równych kolorach i właściwościach.

Zasada działania technologii jest podobna do druku 2D. Głowice piezoelektryczne nanoszą warstwę płynnego materiału na stół roboczy, po czym każda warstwa jest automatycznie naświetlana głowicą z światłem UV. Po utwardzeniu nanoszona jest kolejna warstwa żywicy. PolyJet słynie z dostępności materiałów o szerokich zastosowaniach. Żywice światłoutwardzalne imitują właściwości najważniejszych tworzyw, których używa się w tradycyjnych metodach wytwórczych. 

Urządzenie J826 pozwala na tworzenie funkcjonalnych, kolorowych prototypów, dzięki którym przedsiębiorstwo ma szansę skrócić cykl projektowy, zyskując czas, który wcześniej poświęcono by na tworzenie kolejnych iteracji projektu konwencjonalnymi metodami. Dodatkowo, mimo niskiej ceny, jakość wydruków 3D z J826 nie odbiega standardem od tych wykonywanych na droższych urządzeniach z tej serii, zachowując wysoką rozdzielczość procesu i szczegółowość.

Wymiary obszaru roboczego urządzenia to 255 × 252 × 200 mm.

Atrybuty drukarek 3D Strtatasys z serii J:

  • Dzięki systemowi Digital Material pozwalają na druk 3D w pełnym kolorze,
  • Dają możliwość uzyskania ponad 500 000 barw w palecie CMYK,
  • Cztery tryby pracy: High Quality z rozdzielczością 0,014 mm (z użyciem do 7 żywic bazowych), High Speed z rozdzielczością 0,027 mm (z użyciem do 3 żywic bazowych), High Mix z rozdzielczością 0,027 mm (z użyciem do 7 żywic bazowych), Super High Speed z rozdzielczością 0,055 mm (z użyciem 1 żywicy bazowej),
  • Dokładność druku 3D dla obiektów poniżej 100 mm wynosi – ± 100μ; powyżej 100 mm – ± 200 μ,
  • Wysoka jakość wykonania elementów,
  • Wyraźne, właściwie odwzorowane kolory i motywy,
  • Dwie opcje materiałów podporowych,

Zastosowania: Tworzenie prototypów zbliżonych wyglądem do finalnego produktu oraz do produkcji gadżetów i komponentów do urządzeń elektronicznych.

Aby otrzymać dostęp do szczegółowej specyfikacji oraz wyceny, skontaktuj się z przedstawicielem handlowym dystrybutora

GALERIA

Brak możliwości dodawania komenarzy