Stratasys zaprezentował nową, wielomateriałową drukarkę 3D PolyJet klasy przemysłowej, dedykowaną do konstruowania prototypów inżynierskich. Nowa drukarka 3D J850 ™ Pro umożliwia szybkie i tanie tworzenie prototypów, służących do walidacji projektu i jego funkcjonalności. Urządzenie jest następcą modelu J850 Prime, dedykowanego dla projektantów i inżynierów.

J850 Pro pozwala na jednoczesne drukowanie 3D z aż siedmiu materiałów. Umożliwia to zwiększenie szybkości druku 3D, zachowując przy tym wysoką wydajność wydruków. Maszyna posiada dużą komorę roboczą o wymiarach 490 x 390 x 200 mm. Urządzenie obsługuje wiele materiałów w tym tworzywa przezroczyste, sztywne, elastyczne czy kompozytowe. Tak szerokie spektrum materiałów pozwala na szybkie prototypowanie elementów, dedykowanych do różnych zastosowań.

Modele koncepcyjne można drukować z dwukrotnie większą szybkością w porównaniu ze starszymi systemami, za pośrednictwem trybu Super High Speed. Jednocześnie urządzenie pozwala na wytwarzanie przyrostowe elementów przy redukcji kosztów realizacji o nawet połowę. Oprogramowanie J850 Pro można zaktualizować do wersji Prime w celu drukowania w pełnym kolorze.

Stratasys J850 Pro jest dedykowany do prototypowania modeli, gdzie konieczna jest weryfikacja odwzorowania tekstur i wykończenia powierzchni czy sprawdzenie właściwości, takich jak amortyzacja wstrząsów lub szczelność elementów. Wydruki sprawdzą się doskonale do prototypowania w celu weryfikacji zgodności wymiarowej i funkcjonalnej elementów. Zdaniem producentów, urządzenie bez wątpienia znajdzie zastosowanie w wielu branżach, w tym produkty konsumenckie i elektronika, motoryzacja, wyroby medyczne, biura usługowe i rynek edukacyjny.

Druk 3D z siedmiu materiałów jednocześnie daje inżynierom możliwość wytwarzania części, które dokładnie odpowiadają ich potrzebom. Jest to doskonała alternatywa dla druku 3D z użyciem wielu urządzeń lub technologii wymagających trudnego post-processingu. Dlatego J850 Pro pozwala zaoszczędzić czas i koszty wytwarzania. Drukarka 3D obsługuje wiele materiałów w skali szarości: w tym tworzywa z rodziny materiałów sztywnych Vero ™, materiały elastyczne Agilus30 ™, materiały VeroClear, VeroUltra Clear i Digital ABS.

J850 Pro jest już dostępny, więcej informacji o J850 Pro znajduje się na stronie internetowej Stratasys w zakładce drukarek 3D serii J8.

Patrycja Gwiazda
Inżynier biomedyczny zainteresowany niekonwencjonalnym i innowacyjnym podejściem do medycyny oraz jej połączeniem z nowoczesną technologią.

    Comments are closed.

    You may also like