Technologia PolyJet pozwala na wytwarzanie z płynnych żywic, utwardzanych światłem UV. Obecnie jest to najbardziej precyzyjna i wszechstronna technologia przyrostowego wytwarzania, umożliwiająca druk 3D wielokolorowych, dokładnych elementów. technologia pozwala na łączenie w jednym procesie wytwórczym materiału o równych kolorach i właściwościach.

Zasada działania technologii jest podobna do druku 2D. Głowice piezoelektryczne nanoszą warstwę płynnego materiału na stół roboczy, po czym każda warstwa jest automatycznie naświetlana głowicą z światłem UV. Po utwardzeniu nanoszona jest kolejna warstwa żywicy. PolyJet słynie z dostępności materiałów o szerokich zastosowaniach. Żywice światłoutwardzalne imitują właściwości najważniejszych tworzyw, których używa się w tradycyjnych metodach wytwórczych. 

Urządzenie J850  jest według producenta o dwukrotnie szybsza od poprzednika i pozwala drukować detale z aż siedmiu różnych materiałów podczas jednego procesu. Posiada obszar roboczy na poziomie 49 x 39 x 20 cm. Wysokość drukowanej warstwy to 0,014 mm w trybie precyzyjnym i 0,055 mm w trybie szybkim (dla porównania minimalna wysokość warstwy w technologii SLA / DLP / LCD to 0,025 mm).

Wymiary obszaru roboczego urządzenia to 490 × 390 × 200 mm.

Atrybuty drukarek 3D Strtatasys z serii J:

  • Dzięki systemowi Digital Material pozwalają na druk 3D w pełnym kolorze,
  • Dają możliwość uzyskania ponad 500 000 barw w palecie CMYK,
  • Cztery tryby pracy: High Quality z rozdzielczością 0,014 mm (z użyciem do 7 żywic bazowych), High Speed z rozdzielczością 0,027 mm (z użyciem do 3 żywic bazowych), High Mix z rozdzielczością 0,027 mm (z użyciem do 7 żywic bazowych), Super High Speed z rozdzielczością 0,055 mm (z użyciem 1 żywicy bazowej),
  • Dokładność druku 3D dla obiektów poniżej 100 mm wynosi – ± 100μ; powyżej 100 mm – ± 200 μ,
  • Wysoka jakość wykonania elementów,
  • Wyraźne, właściwie odwzorowane kolory i motywy,
  • Dwie opcje materiałów podporowych,

Zastosowania: Tworzenie prototypów zbliżonych wyglądem do finalnego produktu oraz do produkcji gadżetów i komponentów do urządzeń elektronicznych.

Aby otrzymać dostęp do szczegółowej specyfikacji oraz wyceny, skontaktuj się z przedstawicielem handlowym dystrybutora

Brak możliwości dodawania komenarzy