Jak za pomocą 33 wydrukowanych penisów odkryto jego najbardziej optymalny rozmiar

2

Cała Europa zmaga się dziś z poważnym problemem masowej emigracji uchodźców z krajów muzułmańskich, który być może zadecyduje o jej przyszłości na przestrzeni kolejnych kilkudziesięciu lat, a tymczasem w innych częściach świata ludzie nauki zmagają się z innymi dylematami… Np., jaki jest idealny rozmiar penisa z punktu widzenia kobiety? Zespół pod przewodnictwem dr Nicole Prause, składający się z pracowników uniwersytetów UCLA w Los Angeles i UNM z Albuquerque w USA przebadał 75 kobiet badając ich preferencje dot. wielkości męskiego przyrodzenia, wykorzystując do tego aż 33 modele penisów wydrukowanych na drukarkach 3D.

To nie pierwsze badanie tego jakże ważnego zagadnienia, jakie zostało przeprowadzone w historii nauki. Jednakże to co je wyróżnia spośród innych to metodologia. Do tej pory badanie miało charakter ankietowy – kobiety biorące w nim udział określały najbardziej optymalny dla nich rozmiar poprzez wybieranie go z listy. Innymi słowy, miało ono charakter teoretyczny. Zespół pod przewodnictwem dr Prause, postawił na metodologię organoleptyczną. W tym celu wydrukował modele badawcze na drukarkach 3D oddając je badanym kobietom w ręce do dokonania wyboru.

Początkowo zespół badawczy wygenerował 100 modeli różniących się długością i obwodem, ale ostatecznie ograniczył ich liczbę do 33 sztuk. Wydruki zostały wykonane z niebieskiego plastiku, aby wyeliminować aspekt rasy. Następnie modele zostały włożone do koszy, a kobiety biorące udział w badaniu miały za zadanie wybrać dwa z nich – jeden reprezentujący najlepszy ich zdaniem rozmiar dla stałego partnera i jeden dla partnera „jednorazowego” („one night stand”).

Ok., jakie były wyniki…? Otóż w pierwszej kategorii najbardziej idealnym penisem okazał się ten, o długości 16 cm i 12 cm obwodu, natomiast w drugiej, panie pozwoliły sobie na „odrobinę więcej” – 16,5 cm na długość i 12,5 w obwodzie. Zatem można powiedzieć, iż wyniki w obydwu przypadkach okazały się takie same. Na wypadek gdybyście o tym nie wiedzieli (ja nie wiedziałem?), średnia długość penisa na świecie wynosi (podobno?) 13 cm. Czyli różnica nie jest (chyba?) aż tak drastyczna…?

Modele wzorcowe penisów

Z innych ciekawych informacji otrzymanych podczas tego badania – 20% badanych kobiet zakończyła związek z powodu zbyt małego rozmiaru przyrodzenia swojego partnera. Z powodu zbyt dużego – tylko 6%.

Gdyby ktokolwiek chciał przeprowadzić podobne badanie i zweryfikować wyniki otrzymane przez zespół dr Prause, może wykorzystać modele wzorcowych penisów, które zostały udostępnione na Thingiverse.

Źródło: www.metro.co.uk

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.