UWAGA! Poniższy tekst jest tylko i wyłącznie Prima Aprilisowym żartem. Szczegóły związane z jego publikacją znajdują się tutaj. Czytasz i wierzysz w niego tylko na własną odpowiedzialność 🙂

Janusz Wójcik – jeden z najważniejszych i najbardziej zasłużonych ludzi w polskiej branży druku 3D – otrzymał stanowisko ministerialne! Dzisiaj odebrał w Warszawie tekę głównego doradcy ds. technologii przyrostowych w Ministerstwie Rozwoju w Departamencie Innowacji. Będzie odpowiedzialny za doradztwo w procesie wdrażania druku 3D w różnych obszarach gospodarki oraz szkolnictwa. To olbrzymi sukces, ale również nagroda za lata pracy związanej z popularyzacją technologii przyrostowych w Polsce.

Doświadczenie Janusza Wójcika jest imponujące: to Prezes FabLab Kielce Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego, współorganizator największej imprezy targowej poświęconej technologiom przyrostowym – Dni Druku 3D, współtwórca GAI Multitool – jedynego w swoim rodzaju urządzenia wielofunkcyjnego drukującego m.in. z gliny, jak również producent cenionych na całym świecie extruderów do drukarek 3D Goliat. Teraz do tej listy może dopisać najbardziej prestiżowe stanowisko – doradcy w Ministerstwie Rozwoju, pod kierownictwem Wicepremiera Rządu RP Mateusza Morawieckiego.

Z informacji jakie posiadamy wynika, iż rozmowy na temat objęcia przez Janusza stanowiska doradcy w Departamencie Innowacji w Ministerstwie trwały już od jakiegoś czasu. Dziś możemy z powodzeniem powiedzieć tylko, że niedawna decyzja o przeniesieniu jesiennej edycji Dni Druku 3D do Warszawy nie była przypadkowa. Z uwagi na nowy zakres obowiązków, Janusz będzie spędzał więcej czasu w stolicy, co pomoże mu z pewnością w kwestiach organizacyjnych związanych z tamtym wydarzeniem.

Janusz Wójcik 01

W zakres nowych obowiązków głównego doradcy ds. technologii przyrostowych będzie wchodziła w dużej mierze pomoc we wdrażaniu szeregu projektów związanych z drukiem 3D w różnych obszarach funkcjonowania państwa. Szczegóły oczywiście nie są znane, jednakże będą dotyczyć m.in. takich dziedzin jak szkolnictwo (gimnazjalne, licealne oraz wyższe), obronność czy służba zdrowia.

W krótkiej rozmowie wczoraj, Janusz zapewnił mnie, że nowe obowiązki związane z pracą w Ministerstwie nie wpłyną w żaden sposób na organizację targów Dni Druku 3D – a wręcz pomogą w ich promocji. Można się domyślać, iż patronat honorowy nad targami obejmą teraz instytucje rządowe, które będą wspierać rozwój druku 3D w naszym kraju. Jeśli chodzi o pozostałe projekty jak GAIA Multitool czy extrudery Goliat, będą one w dalszym ciągu kontynuowane, z tą różnicą, że więcej kompetencji przejdzie na ręce Pawła Rokity, który jest współtwórcą największych sukcesów tego duetu.

Paweł Rokita, Janusz Wójcik, Paweł Ślusarczyk

Paweł Rokita, Janusz Wójcik, Paweł Ślusarczyk

Dziś o godzinie 14:00 w siedzibie Ministerstwa Rozwoju na Placu Trzech Krzyży 3/5 w Warszawie odbędzie się briefing dla dziennikarzy, podczas którego mediom zostanie oficjalnie przedstawiony Janusz Wójcik, jak również zostaną podane szersze informacje na temat działań Ministerstwa w zakresie technologii druku 3D.

Chociaż jeszcze niedawno wydawało mi się to mało prawdopodobne – dziś mogę śmiało powiedzieć: #DobraZmiana niesie naprawdę dobre zmiany! Januszu – szczere gratulacje!

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

4 Komentarze

  1. Zapracował i ma 🙂 Brawo !!!

  2. ja juz dzwoniłam do Janusza z Gratulacjami, ale chyba przyblokowany jest jego telefon jak serwery ZUSu na program 500+

    1. Nie od dzisiaj wiadomo, że linia telefoniczna Janusza i serwery ZUSu wychodzą z tego samego gniazdka.

  3. I co Pan na to, Herr Morawiecki?

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w Po godzinach