Autodesk nie oszczędza na inwestycjach związanych z rozwojem oprogramowania dla druku 3D, w zeszłym roku firma uruchomiła platformę spark, na którą przeznaczono dofinansowanie w wysokości 100 mln dolarów. W tym tygodniu dowiedzieliśmy się o kolejnym projekcie wartym 100 mln. $, podobnie jak w przypadku Spark tak i Forge Platform będzie pełnym ekosystemem dla rozwoju produktów oferowanych przez deweloperów.

Projekt realizowany przez Autodesk zapewni branża kolejny niebagatelny wzrost wartości rynku. Realizacja tak dużego projektu przez ogromnego gracza z pewnością nie jest strzałem na ślepo, jeżeli firma tych rozmiarów inwestuje w stworzenie tak rozbudowanego środowiska oznacza to, że prognozy muszą być naprawdę obiecujące.

Autodesk dzięki Forge chce przejąć rynek usług przeznaczonych dla deweloperów, którzy obecnie nie mają dostępu do tak zunifikowanego środowiska. Platforma może okazać się dużym sukcesem dzięki funkcjonalnemu API i SDK, które to w znacznym stopniu mogą ułatwić pracę programistom.

screenshot

Deweloperów może skusić wizja implementacji we własnej aplikacji dostępu do potężnej chmury i wszystkich benefitów z tego płynących. Autodesk zachęca również do uczestnictwa w stworzonym przez siebie programemie partnerskim, którego celem jest rozwój samej platformy, do programu przystąpiły już takie firmy jak BriteHub, Proto Labs, FATHOM, 100kGarages, MakeTime i HWTrek. Widać, że wielu jest takich, którzy chcieliby uczestniczyć w podziale tortu w przyszłości.

Źródło: 3dprint.com

CD3D
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować