Czy pomyśleliście kiedyś, że za kilka lat na drukarkach 3D będzie drukowało się nie tylko części do maszyn, czy prototypy nowych urządzeń ale również odzież? Sukienki czy wymyślna bielizna prosto z drukarki 3D pojawiają się coraz częściej na wybiegach, a kobiety z powodzeniem noszą wydrukowaną biżuterię. Jednak nawet najpiękniejsza suknia będzie wyglądała słabo jeśli nie założymy do niej odpowiednich butów – oczywiście najlepiej wydrukowanych (podobnie jak pozostała część stroju) na drukarce 3D. Niestety większość dotychczas drukowanych butów, pomimo iż wizualnie pięknych, posiadało dwa ogromne minusy – były niewygodne i nietrwałe. Taki stan nie będzie na szczęście wieczny… Pewien chiński startup – JiaoDuKeJi, za główny cel swej działalności postawił sobie zrewolucjonizowanie branży obuwniczej, a wszystko to dzięki połączeniu technologii cyfrowych i druku 3D.

JiaoDuKeJi zaprezentowała skaner, który w ciągu kilku sekund, od włożenia do niego stóp, zbiera wszystkie niezbędne dane do przygotowania renderu naszego nowego, wygodnego obuwia. Sam wygląd butów możemy wybrać wśród dziesięciu dostępnych wariantów. Koszt takiego zamówienia (skan i wydrukowanie butów) to wydatek 50 USD.

Firma prowadzi obecnie rozmowy z największymi graczami na rynku obuwniczym. Trzymamy mocno kciuki by im się udało! Może dzięki nim, drodzy panowie, nie usłyszycie już od swoich wybranek że potrzebują kolejnej pary drogich szpilek 😉

Źródło: www.3ders.org

Agnieszka Goławska
Z zawodu i wykształcenia związana z branżą marketingu i IT.

  2 Comments

  1. Kabiety ZAWSZE będą potrzebowały nowych butów…
   … bo w obecnych już ją wszyscy widzieli…. 😉

   1. Prosimy nie generalizować 😉 Nie wszystkie są takie łase na nowe obuwie/torebki/lepszy model partnera 😉

  Comments are closed.

  You may also like

  More in Projekty 3D