MakerBot od pewnego czasu stawia na branżę edukacyjną, dlatego stara się ulepszać rozwiązania druku 3D, które wspierają praktyki w zakresie podwyższonego bezpieczeństwa. Cząstki stałe i szkodliwe opary wydzielane podczas druku 3D mają negatywny wpływ na zdrowie człowieka – w celu redukcji emisji różnych substancji do pomieszczenia stosuje się filtry HEPA. MakerBot wprowadził nowy system filtracji Clean Air Smart HEPA, który pozwala na przechwytywanie cząstek stałych i oparów wytwarzanych podczas druku 3D. 

Nowy system filtracji Clean Air Smart HEPA jest kompatybilny z drukarką 3D MakerBot METHOD oraz METHOD X. Jest on inteligentnie zintegrowany i automatycznie kontroluje emisję oparów, produkowanych podczas pracy urządzenia. Przeprowadzone testy wykazują, że nowe akcesorium MakerBot usuwa do 95% bardzo drobnych cząstek, wydzielanych podczas druku 3D. System bezproblemowo integruje się z intuicyjnym przepływem pracy METHOD, automatycznie kontrolując pokrywę HEPA i uwzględniając warunki otoczenia, temperaturę komory i materiał modelowy.

Pomimo, że urządzenia METHOD, METHOD X oraz SKETCH są zaprojektowane z myślą o zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa, to dodatkowy system filtracji powietrza zapewnia niemal całkowitą redukcję ilości cząstek i oparów wydzielanych podczas wytwarzania. Zamknięte komory robocze, uniemożliwiające dotykanie części ruchomych i ekstrudera podczas pracy oraz inteligentne systemy bezpieczeństwa, czynią urządzenia MakerBot wysoce bezpiecznymi, nawet dla pracy z dziećmi. Drukarka 3D SKETCH została zaprojektowana z myślą o zastosowaniu w sektorze edukacyjnym, dlatego jest wyposażona w wbudowany filtr cząstek stałych. 

Jak mówi Nadav Goshen, dyrektor generalny MakerBot „Dążymy do tego, aby być światowej klasy w zakresie bezpieczeństwa, ponieważ rozwijamy wykorzystanie druku 3D na całym świecie. Od spełnienia certyfikatów branżowych po dostarczanie rozwiązań druku 3D, które wspierają bezpieczeństwo, naszym celem jest przekraczanie globalnych standardów branżowych”.

Źródło: materiały prasowe MakerBot

Patrycja Gwiazda
Inżynier biomedyczny zainteresowany niekonwencjonalnym i innowacyjnym podejściem do medycyny oraz jej połączeniem z nowoczesną technologią.

    Comments are closed.

    You may also like