W najbliższy piątek, 28 marca 2014 rozpoczną się Dni Druku 3D w Kielcach. Będzie to już III edycja tej niesamowitej imprezy. Pierwszego dnia na terenie Targów Kielce przy ul. Zakładowej 1 odbywać się będą targi Wirtoprocesy, a oprócz nich w tym samym miejscu i czasie odbędą się targi Stom-Tool, Stom-Blech, Stom-Laser, Spawalnictwo, Pneumaticon i Control-Stom. Jeśli chodzi o druk 3D, będzie można obejrzeć wydruki z większości stosowanych w tej chwili technologii.

Najwięcej będzie drukarek FDM/FFF. Oprócz tego pojawią się drukarki 3D drukujące z żywicy i papieru (Mcor). Z uwagi na specyfikę stosowanej technologi i gabarytów samych urządzeń zabraknie drukarek 3D drukujących z proszku, pojawi się za to cała masa wydruków. Będzie można również porozmawiać z osobami, które na co dzień pracują na tych maszynach.

Dni Druku 3D III 01

Drugiego dnia spotykamy się w znanym już miłośnikom druku 3D Studenckim Klubie Wspak. Dzięki gościnności władz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego będzie możliwe już trzecie spotkanie w tym miejscu. Drugi dzień będzie spokojniejszy i poświęcony bardziej rozmowom i wykładom. Niemniej zachęcamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia nas również w tym miejscu.

Targi będą otwarte w piątek w godz. 09:00 – 17:00 i w sobotę w godz. 09:00 – 16:00. Wstęp wolny. Podczas trwania Dni druku 3D odbędą się konkursy z nagrodami. Część konkursów została przewidziana tylko dla publiczności.

Dni Druku 3D III 03

Organizatorami eventu są: FabLab Kielce oraz Ośrodek Nauki i Kultury Studenckiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego ONiKS. Szczegóły dostępne są na stronie www.dnidruku3d.pl.

Skrócony plan imprezy:

28 marca, piątek, 2014
Targi Kielce, ul. Zakładowa 1, Hala B

godz. 9:00 – rozpoczęcie dnia targowego
godz. 10:00 – oficjalne rozpoczęcie imprezy
godz. 11:00, 13:00 – wykład Marcina Danielewicza (Emartinelli)
godz. 12:00, 14:00 – wykład Formakers
godz.  15:00 – wykład Macieja Patrzałka
godz. 16:00 – wykład niespodzianka
godz.  17:00 – zakończenie imprezy na Targach Kielce.

29 marca, sobota, 2014
Studencki Klub Wspak, ul. Śląska 11A

godz. 9:00 – rozpoczęcie drugiego Dnia Druku 3D
godz. 10:00 – Jak już dzień naukowcy w Polsce wykorzystują druk 3D (konkretnie w fizyce) – Sygnis
godz. 12:00 – Twórcy trzech polskich elektronik zaprezentują je: KOS 1.0, Odo II, Sunbeam 2.0
godz. 14:00 – O walce o jakość wydruków i kalibracji drukarki krok po kroku – Yru
godz. 15:00 – Linux CNC, Syntetyczny
godz. 16:00 – oficjalene zakończenie trzeciej edycji Dni Druku 3D

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

3 Comments

  1. W który dzień bardziej polecacie być? (pytam jako osoba dopiero wkraczająca w świat druku)

    1. W obydwa. Pierwszego dnia obejrzysz sobie bardzo dużo maszyn, ale podejrzewam, że jak to na targach… dużo ludzi, duże zamieszanie etc. Drugiego dnia będzie bardziej kameralnie i co za tym idzie będzie większa możliwość porozmawiania z ludźmi konstruującymi na co dzień drukarki 3D. Myślę, że można by to podzielić na: dzień pierwszy – czas oglądania, dzień drugi – czas konsultacji i spokojenj rozmowy.

      1. Niestety tylko w jeden dzień dam radę być

Comments are closed.

You may also like

More in News