Już w najbliższą środę, 29 listopada 2017 r., na terenie Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków, przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie, odbędzie się II edycja Konferencji Forum Druku 3D. Wydarzenie jest imprezą towarzyszącą 22. Międzynarodowym Targom Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL® oraz Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Bilet wstępu na Forum Druku 3D uprawnia do wejścia na przestrzeń wystawienniczą i korzystania z oferty targowej.

II Konferencja Forum Druku 3D ma na celu zaprezentowanie maszyn do druku przestrzennego oraz systemów i technologii, w których one pracują, a główny nacisk zostanie położony na zastosowania profesjonalne. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się więcej na temat przykładowych wdrożeń technologii addytywnych w różnych gałęziach przemysłu. Nie zabraknie studiów przypadków i prezentacji autentycznych rozwiązań. Konferencja jest przeznaczona dla specjalistów, którzy już stosują technologie przyrostowe oraz dla tych, którzy dopiero zamierzają korzystać z drukarek 3D i skanerów 3D w swojej pracy.

W programie Konferencji zaplanowano w sumie 6 wystąpień ekspertów związanych z technologiami przyrostowymi oraz skanowaniem 3D. Wśród zaproszonych gości są m.in. Victor Golescu – MakerBot Territory Manager EMEA oraz prof. dr hab. inż. Stefan Szczepanik z Pracowni Przetwórstwa Stopów i Materiałów Specjalnych Akademii Górniczo-Hutniczej. W drugiej części w dwóch blokach tematycznych do wyboru odbędą się warsztaty poświęcone drukowi 3D w praktyce oraz skanowaniu 3D.

Organizatorami konferencji są stowarzyszenie ArtCrafter wspierające projektantów i architektów oraz firma CadXpert – czołowy dystrybutor drukarek 3D i skanerów 3D przeznaczonych do profesjonalnego użytku.

ZOBACZ: relacja z I Konferencji Forum Druku 3D

Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie II Konferencji Forum Druku 3D. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie forumdruku3d.evenea.pl. Na konferencję można zapisać się także przez stronę targów EUROTOOL.

Program Konferencji:

9:30 – 10:00 – Rejestracja Uczestników
10:00 – 10:10 – Inauguracja II Konferencji Forum Druku 3D
10:10 – 11:45 – blok wykładów:

 • Victor Golescu, MakerBot Territory Manager EMEA – “Kierunki rozwoju technologii addytywnych w Przemyśle 4.0“.
 • prof. dr hab. inż. Stefan Szczepanik, Akademia Górniczo-Hutnicza, Pracownia Przetwórstwa Stopów i Materiałów Specjalnych – “Metody przyrostowego formowania — wyzwanie dla kształcenia i przemysłu“.
 • Piotr Gurga, CadXpert – “Wykorzystanie druku 3D w przemyśle“.

11:45 – 12:15 – przerwa na kawę
12:15 – 14:00 – blok wykładów:

 • Paulina Fic, CadXpert – “7 zastosowań precyzyjnej technologii SLA w przemyśle“.
 • Adam Przepolski, CadXpert – “Produkcja i prototypowanie w 4 technologiach — Case Study“.
 • Mikołaj Wilkiewicz, CadXpert – “Skanery 3D — światła strukturalnego i laserowe“.
 • Tomasz Sernicki, Sales Manager w 3D Scanners, EVATRONIX S.A.- “Technologia skanowania 3D a oczekiwania nowoczesnego designera w branży automotive“.

14:00 – 15:30 – przerwa na lunch i zwiedzania przestrzeni targowej
15:30 – 16:30 – warsztaty:

Sala I – Druk 3D w praktyce, prezentacja urządzeń:

 • Stratasys F123
 • Formlabs The Form 2
 • MakerBot Replicator Z18

Sala II – Skanowanie 3D w praktyce, prezentacja urządzeń:

 • EinScan

16:30 – Podsumowanie i zakończenie II Konferencji Forum Druku 3D.

Centrum Druku 3D jest oficjalnym patronem medialnym wydarzenia.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w CadXpert