Już w najbliższą sobotę 6 września, w Istitute of Design Kielce, przy ul. Zamkowej 3, w godzinach od 10:00-18:00 odbędzie się najważniejsze spotkania branży druku 3D w Polsce organizowane przez FabLab Kielce Stowarzyszenie Naukowo – Techniczne. Będzie to IV edycja tego wydarzenia, ale po raz pierwszy odbędzie się ono w tym miejscu. Aktualnie trwają już ostatnie prace organizacyjne aby w sobotę wszystko było dopięte na ostatni guzik. Z kolei z całej Polski cały czas spływają wydruki, które staną się częścią projektu 100 DRUKARZY 3D.

Na imprezie pojawią się wszystkie czołowe polskie firmy produkujące niskobudżetowe drukarki 3D. Będą m.in. 3D Printers Arka Śpiewaka (HBot3D), 3fx Michała Liberdy (Golem), Monkeyfab braci Twardo (Prime 3D), Urbicum Mateusza Janowskiego (DX), Zortrax Rafała Tomasiaka (M200) oraz krakowski Pirx. Na evencie pojawią się również Jelwek i 3NOVATICA, ale tym razem niestety bez swoich liderów – Mateusza Brodowskiego i Krzysztofa Dymianiuka.

Bardzo licznie będzie reprezentowany segment firm świadczących usługi druku 3D. Pojawi się przede wszystkim firma 3D Wydruki, której pracownik – Marcin Bręczewski podczas rozmowy z organizatorami zainspirował ich do tego, aby podczas kolejnej edycji eventu położyć większy akcent na usługi drukowania 3D niż na sam sprzęt. Oprócz nich, po raz kolejny stawią się  takie firmy jak ForMakers (z drukarką 3D The Form 1+), Datacomp – mająca w swojej ofercie nie tylko usługi związane z drukiem 3D, ale też skanowaniem przestrzennym oraz FuccoDesign z jednym z najbardziej medialnych projektów ostatnich miesięcy – drewnianą replikę Tryptyku z Lubania, zabytkowego ołtarza szafkowy z końca XV wieku.

wlasnoreczni_uzyj_ruchu

Po raz pierwszy pojawią się maszyny dedykowane do konkretnych zastosowań, np. drukarki 3D do wydruków o dużej wysokości z częstochowskiego RepRapShop, jak i debiutujący na rynku polskim, holenderski BigBuilder. Duża ilość firm zamierza też przedstawić swoje pomysły na zaistnienie na rynku filamentów.

Na wyróżnienie zasługują również firmy, które przyjeżdżają na Dni Druku 3D do Kielc od samego początku. I tym razem nie zabraknie więc Mirka Jaskułowskiego z Printila.com (historycznie pierwszego dystrybutora zagranicznego sprzętu, który pojawił się na imprezie) oraz Marka Ryszka z DevilDesign.pl – jednego z głównych resellerów filamentu w Polsce. Weteranami są również wymienione wcześniej firmy w postaci 3D Printers, Monkeyfab, 3fx i Urbicum. Pojawią się również zasłużeni dla społeczności RepRap Madman, Skawikk i Robert oraz Olkad i Jedynak. Nie zabraknie również nas – CD3D. My również jesteśmy na Dniach Druku 3D od samego początku.

Firmy biorące udział w imprezie oferują wydruki we wszystkich właściwie dostępnych w tej chwili na rynku technologiach. Jeśli ktoś ma pomysł na biznes lub wykorzystanie druku 3D w innej dziedzinie, będzie miał niepowtarzalną okazję na miejscu porozmawiać z najlepszymi fachowcami w kraju.Organizatorzy imprezy skupieni w stowarzyszeniu FabLab Kielce również przedstawią nowości w postaci dobrze znanej czytelnikom naszego portalu drukarki dla ceramiki o układzie delta i Fiber 3D swojego czasu okrzykniętej najseksowniejszą drukarką 3D w Polsce.

Miejsce organizacji eventu:

Event odbywa się w odległości 10 minut drogi od dworca PKP lub PKS.

Osoby, które chciałyby skorzystać z noclegu mogą skorzystać z oferty Akademika Bartek w Kielcach, który mieści się w tej samej części Kielc co Institute of Design i oferuje usługi w bardzo przystępnej cenie (tel. na portiernię: 41 342 46 30). Część uczestników imprezy zarezerwowała już tam miejsca.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

4 Komentarze

 1. Kielce wciąż za daleko. W ogóle nie przesuwają się.

  Z ogłoszeń gramatycznego nazizmu – różnica między “tą” i “tę” jest subtelna. Szczególnie, że jest nagminnie ignorowana. Da się jednak zapamiętać jeśli zwróci się uwagę na rym – “tĘ drukarkĘ”, “tĄ drukarkĄ” – biernik, narzędnik.
  Pozdrowienia! 🙂

 2. gadgets3d nie bedzie?
  myslicie, ze będzie można kupić sobie drukarke? i abs?

  strasznie długo będzie trwała ta impreza. Mam nadzieję, że ktos wydrukuje jakies pizze albo choc ciasteczka

 3. zapraszamy do bieszczad. tam będzie bliżej

 4. My też będziemy w Kielcach. Pierwszy raz, więc prosimy o wyrozumiałość 😉

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w News