Już w najbliższy piątek rozpoczyna się Gdynia Game Festival, a na nim strefa z drukiem 3D

0

Już w najbliższy piątek, 11 grudnia w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni oraz Hali Sportowo-Widowiskowej Gdynia Arena odbędzie się Gdynia Game Festival – targi innowacji, turnieje gier komputerowych oraz cykl konferencji naukowych. To pierwsze wydarzenie tego typu na terenie północnej Polski, niemniej jednak jego organizatorzy liczą na to, iż będzie to zalążek dużej imprezy o charakterze cyklicznym. Wejście na imprezę jest bezpłatne, ale dostępne są również bilety VIP. Wydarzenie będzie trwało trzy dni (11-13.12.2015).

Gdynia Game Festival została podzielona na cztery części: Strefę Turniejową, Strefę Innowacji, Strefę Konferencyjną i Strefę Rozrywki. Strefa Turniejowa [Tournament Zone] to gratka dla fanów e-Sportu, podczas której odbędą się turnieje CS:GO (Counter-Strike: Global Offensive) oraz turniej League of Legends. Oprócz tego odbędą się turnieje Starcraft 2: Legacy of The Void, Heroes of The Storm, Hearthstone, Fifa 16 i Mortal Kombat X.

Czytelników CD3D najbardziej zainteresuje Strefa Innowacji [Innovation Zone], gdzie oprócz robotów i dronów pojawią się drukarki 3D. Wśród zaproszonych firm, w Gdyni pojawią się m.in. Materialise Polska – największa firma świadcząca usługi druku 3D w Polsce, 3DGence – czołowy producent drukarek 3D, czy iGo3D – jeden z najpopularniejszych resellerów drukarek 3D. Targom towarzyszyć będą także warsztaty zdobywania umiejętności związanych z innowacyjnymi technologiami, np. budowanie robotów i tworzenie gier komputerowych od podstaw.

W Strefie Konferencyjnej [Conference Zone] zostaną poruszone tematy Innowacji w Edukacji, Innowacyjnych Rozwiązań oraz Praktycznego GameDev’u i E-Sportu. Specjaliści z branży poprowadzą prelekcje na temat skutecznego wykorzystywania nowych możliwości w kształceniu społeczeństwa oraz sposobów wpływania na otaczający nas świat, przy wykorzystywaniu nowych technologi.

Strefa Rozrywki [Fun Zone] to coś dla wszystkich lubiących dobrze się bawić. Festiwal w Gdyni będzie zgrywalizowany, tzn. gdy tylko pobierze się aplikację na smartfon lub tablet, natychmiast wejdzie się do gry. Odwiedzanie kolejnych stoisk będzie powodowało aktywację nowych zadań, dzięki którym uczestnicy zdobędą doświadczenie oraz nagrody.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdziecie tutaj: www.gdyniagamefestival.com.

ggf2

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.