Omni3D – producent przemysłowych drukarek 3D w technologii FFF, w najbliższy poniedziałek 21 października 2019 weźmie udział w finale piątej edycji międzynarodowego konkursu „Innovation to Company” koordynowanego przez Wiedeńską Izbę Handlową. Firma otrzymała finałowe zadanie do wykonania od Frauenthal Service, spółki wchodzącej w skład Frauenthal Holding, nad którym pracowała w ostatnich dniach.

Przyznam, że z niecierpliwością czekaliśmy na finałowe zadanie od Frauenthal Service. Nad rozwiązaniem pracował dział badawczy oraz dział wydruków na zlecenie. Oczywiście mam nadzieję, że wyniki naszych działań będą satysfakcjonujące i wrócimy zadowoleni z ostatecznego rozstrzygnięcia konkursu” – informuje Paweł Robak, Prezes Zarządu Omni3D.

Omni3D zaproponowało innowacyjne rozwiązanie polegające na szybkim druku 3D uszkodzonych części zamiennych, które będzie przebiegać w czterech etapach:

  • pozyskanie elementu
  • modelowanie
  • przygotowanie GCODE
  • wydruk 3D.

Podczas poniedziałkowego finału w Wiedniu polska firma przedstawi swoją propozycję. Obok niej swoje pomysły zaprezentują również trzy firmy z rynku austriackiego i niemieckiego. To jedyne przedsiębiorstwo z Polski uczestniczące w zmaganiach.

W tegorocznej edycji konkursu ogłoszono pięć różnych zadań skierowanych m.in. do startupów. Ich celem jest znalezienie najlepszych pomysłów i innowacji dla istniejących już firm o ugruntowanej pozycji na rynku. Frauenthal Serivce poszukuje innowacyjnych startupów m.in. w obszarze druku przemysłowego 3D, o czym mowa w opisie wyzwania oraz prezentacji konkursowej.

Omni3D w tym roku przedstawiło dwa nowe modele drukarek 3D – Omni500 LITE oraz Omni Factory 2.0 NET. Wiedeńska Izba Handlowa w poprzednich latach koordynowała przebieg inicjatywy “Innovation to Company” dla takich firm jak Deloitte Austria, Raiffeisen Bank, czy Microsoft.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować