Już za dwa tygodnie, w poniedziałek 22 lutego 2016 r. w Ustroniu odbędzie się Konwersatorium pt. „Technologia druku 3D w ujęciu przemysłowym wraz z prezentacją firm z branży druku 3D”, na którym wystąpi czołówka firm działających w tym segmencie. Wydarzenie będzie częścią 55-tego SYMPOZJONU „Modelowanie w mechanice” – najważniejszej konferencji naukowej uczelni technicznych w Polsce, podczas której spotykają się naukowcy z różnych stron Polski, z różnych uczelni i ośrodków PAN-u, aby dyskutować o problemach szeroko pojętej mechaniki.

Organizatorem konferencji jest od lat gliwicki oddział Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej przy poparciu Komitetu Mechaniki Polskiej Akademii Nauk. CD3D wspiera organizatorów w zakresie samego Konwersatorium, jest również jednym z patronów medialnych całego wydarzenia. Oprócz nas, wezmą w nim udział czołowe firmy z branży druku 3D: 3D Lab, 3DGence, Bibus Menos, CadXpert, FabLab Kielce, IJ Paliga, Materialise, SMARTTECH, Solveere oraz Wadim Plast. Szczegółowy opis wszystkich firm oraz zapowiedź rzeczy jakie pokażą w Ustroniu można znaleźć tutaj.

Oprócz CD3D patronami medialnymi wydarzenia są Mechanik, Główny Mechanik oraz 3DCAD.pl.

Chociaż wydarzenie ma charakter naukowy, wiedza i informacje przekazywane podczas wykładów zainteresują wszystkich pasjonatów technologii druku 3D – zarówno profesjonalistów wykorzystujących ją na co dzień w swojej pracy, jak i amatorów lub studentów uczelni wyższych. Koszt uczestnictwa w Konwersatorium wynosi jedynie 50 PLN. Rejestracji można dokonać na stronie organizatora.

Oficjalny program Konwersatorium:

9.00 – 9.20 Paweł Ślusarczyk – Centrum Druku 3D
Otwarcie Konserwatorium pt. „Technologia druku 3D w ujęciu przemysłowym wraz z prezentacją firm z branży druku 3D

9.20 – 9.40 SMARTTECH
Wykorzystanie skanerów 3D SMARTTECH w przemyśle. Inżynieria odwrotna i kontrola jakości

9.40 – 10.00 CadXpert
Nowoczesne metody wirtualnego prototypowania

10.00 – 10.20 Materialise
DRUK 3D – od prototypu do finalnego produktu dzieli nas już tylko 1 krok

10.20 – 10.40 3D Lab
Profesjonalne prototypowanie i cyfrowa produkcja w 3cim wymiarze

10.40 – 11.00 I.J.PALIGA
Formy wtryskowe wykonywane w technologii przyrostowej

11.00 – 11.20 BIBUS MENOS
Problemy technologii selektywnego, laserowego przetapiania proszków metali DMLS/SLM w istniejących wdrożeniach produkcyjnych jako pole do innowacji i komercjalizacji wyników badań

11.20 – 11.40 Solveere
Technologia 3SP – szybkie precyzyjne prototypowanie

11.40 – 12.00 FabLab Kielce
Technologia druku 3D masami na przykładzie druku gliną

12.00 – 12.20 Wadim Plast Narojek Sp.j.
SLM – Selektywne stapianie proszków metali wiązką lasera

12.20 – 12.40 3DGENCE
Na co warto zwrócić uwagę kupując drukarkę 3D w technologii FDM

12.40 – 13.30 – Panel dyskusyjny

Niezależnie od samych wykładów, uczestnicy będą mogli obejrzeć zaprezentowane przez w/w firmy maszyny i urządzenia oraz wykonane przez nie wydruki 3D.

Konwersatorium odbędzie się w hotelu Jaskółka, w zimowej scenerii Beskidu Śląskiego, w Ustroniu. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do rejestracji na stronie organizatora.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in News