Już w następną sobotę, 26 września 2015, po raz kolejny spotkamy się w Kielcach na najstarszej imprezie dotyczącej branży druku 3D. Będzie można zapoznać się przekrojowo ze wszystkimi technologiami jakie oferuje w tej chwili przemysł. Tak jak w zeszłym roku, po raz kolejny skorzystamy z gościnnych progów Institute of Design w Kielcach, przy ul. Zamkowej 3.

Na VI edycji Dni Druku 3D najszerzej będą reprezentowane firmy świadczące usługi w technologii FDM/FFF oraz sprzedające/produkujące sprzęt pracujący w tej technologii. Równocześnie możemy zaobserwować coraz większy wzrost udziału innych odmian druku 3D. Pojawi się kilka firm, które rozpoczęły pracę z żywicami światło utwardzalnymi – będą to zarówno drukarki 3D tworzące obiekty metodą SLA jak i DLP.

Udział w imprezie potwierdzili praktycznie wszyscy główni producenci drukarek 3D w naszym kraju oraz dystrybutorzy sprzętu zagranicznego. Przynajmniej kilka osób, o których ostatnio słyszało się trochę mniej wraca z nowymi projektami. Będzie to m.in. Michał Liberda, czyli legendarny w środowisku RepRap „yru” i nie mniej znany Jacek Dziedzic, czyli „Szalony Ryś„, którzy będą prezentować projekty, nad którymi aktualnie pracują.

Kielce 100

Z nowości pojawi się na pewno długo oczekiwana drukarka 3D Sinterit Lisa drukująca w technologii SLS, która na chwilę obecną jeszcze nie była publicznie pokazywana. Jest to dziecko grupy inżynierów pracujących w Krakowie. Sinterit Lisa zapowiada się na maszyną unikalną na skalę światową ze względu na swoją super niską cenę. Prawdopodobnie będzie jednym z ciekawszych modeli pracujących w technologii SLS na świecie.

Sinterit Lisa

26 września w Kielcach polską premierę będzie miała również drukarka Builder EXTREME 1000 o imponującym obszarze roboczym.

Big Builder EXTREME 1000

Na pewno warto będzie też zwrócić również uwagę na drukarkę 3D Blueprinter oferowana przez krakowską firmę CadXpert, znaną głównie z dystrybucji amerykańskiego MakerBota. Jest to jak na razie jedyne na świecie urządzenie pracujące w technologii SHS, które może znaleźć zastosowanie w bardzo specjalistycznej produkcji.

Blueprinter 02

Kolejne ciekawe urządzenie, które będzie można zobaczyć na żywo w Kielcach to GAIA Multitool – jedyne w tej chwili tak wszechstronne narzędzie na rynku szybkiego prototypowania.

GAIA Multitool 02

Z ciekawostek możemy zdradzić, że z bardzo dużym prawdopodobieństwem pojawi się łazik marsjański – Legendary III , który zwyciężył prestiżowe zawody URC w Utah. Firma Jelwek, przedstawi nową ofertę na Dniach Druku 3D w Kielcach.

Jelwek i Legendary Rover Team 8

Bardzo dużą grupę będą stanowić firmy świadczące kompleksowe usługi, zaczynając od projektu, przez sam wydruk a kończąc na jego wykończeniu. Pojawią się podmioty mające doświadczenie w realizacji projektów dla przemysłu, medycyny a także posiadające doświadczenie w pracy z jednostkami naukowymi w kraju i za granicą.

Kielce 51

CD3D pojawi się ze swoim najnowszym nabytkiem – The Form 1+ i chętnie podzieli się swoimi przemyśleniami na temat pracy z tym urządzeniem. Tak jak zawsze, będziemy mówić otwarcie i szczerze o zaletach jak i wadach tej drukarki 3D, co mieliśmy już przyjemność przedstawić w niedawnym artykule na ten temat.

The Form 1 35

Dni Druku 3D na pewno są miejscem, w którym osoba zainteresowana wykorzystaniem tej technologii w pracy, nauce lub w celach hobbystycznych znajdzie odpowiedź na wiele nurtujących ją odpowiedzi. Bardzo ważne jest to, że w imprezie wezmą udział osoby, dla których ta technologia to prawdziwa pasja i chętnie dzielą się swoją wiedzą.

Serdecznie zapraszamy do udziału w evencie!

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

1 Comment

  1. Wiadomo kto bedzie się wystawiał ?

Comments are closed.

You may also like

More in News