Agile Manufacturing, największa firma świadcząca usługi druku 3D w Kanadzie, ogłosiła otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Beaverton Ontario. Firma dysponuje aż 29 przemysłowymi drukarkami 3D, pracującymi w praktycznie każdej popularnej technologii przyrostowej.

Firma korzysta z urządzeń 3D Systems, Markforged, Carbon i HP. Wśród drukarek 3D 3D Systems, znajdują się urządzenia wykorzystujące technologię stereolitografii (SLA), selektywnego spiekania laserowego (SLS), druku 3D z żywic naświetlanych UV (DLP) w postaci drukarki 3D Figure 4 No Contact, druku 3D w technologii MJP w postaci stomatologicznej drukarki 3D NextDent 5100, druku 3D z proszku gipsowego w pełnym kolorze (CJP) w postaci drukarki 3D ProJet 660 Pro, oraz drukarek 3D do metalu Direct Metal Printing (DMP). Jeśli chodzi o urządzenia Markforged to są to Metal X oraz drukarki 3D drukujące z włókien węglowych i szklanych. Firma korzysta także z technologii MJF firmy HP i Clip firmy Carbon.

Roczna zdolność produkcyjna to ponad 200 000 godzin co przekłada się na 4,2 miliarda cali sześciennych rocznie. Agile jest w stanie spełnić większość wymagań produkcyjnych i prototypowych. Firma sprzedaje również nowe i używane drukarki 3D we wszystkich technologiach – dystrybuuje pełną linię drukarek 3D Systems, w tym SLA, SLS, MJP, Figure 4, NextDent 5100, DMP oraz pełną linię metalowych i kompozytowych drukarek 3D firmy Markforged.

W firmie pracuje zespół 26 ekspertów ds. wytwarzania przyrostowego. Agile uzyskało certyfikat ISO 9001: 2015 oraz kanadyjskie oznaczenie towarów kontrolowanych.

Źródło: www.3dprintingmedia.network

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like