KeyShot to oprogramowanie służące do tworzenia szybkich i dokładnych wizualizacji na podstawie modeli przestrzennych wykonanych w programach klasy CAD. Dzięki środowisku pracy działającym w czasie rzeczywistym, rendery i animacje są aktualizowane w chwili nanoszenia jakichkolwiek zmian. Dzięki współpracy z praktycznie wszystkimi systemami CAD jest to najszybsze narzędzie do tworzenia wizualizacji projektów 3D.

W środę, 2 sierpnia 2017 r. oficjalnie przedstawiono najnowszą, siódmą wersję programu. Dostępny jest także w polskiej wersji językowej.

W KeyShot 7 wprowadzono wiele nowości, głównie w pięciu obszarach:

  • swoboda tworzenia – KeyShot 7 daje możliwość tworzenia kompletnych scen typu Studio, zawierających konkretną wersję modelu, oświetlenia, materiałów i kamery w jednym obiekcie; wszystkie stworzone warianty mogą być prezentowane dzięki nowemu Kreatorowi Konfiguracji
  • ulepszone materiały – biblioteka KeyShot została poszerzona o dwa dodatkowe typy materiału, a istniejące typy zostały rozwinięte o dodatkowe parametry pozwalające jeszcze lepiej odwzorować ich rzeczywiste zachowanie
  • większa kontrola oświetlenia – KeyShot 7 posiada nowy, wbudowany Edytor HDRI, o rozszerzonej funkcjonalności, a także możliwość przypisania kilku środowisk oświetleniowych do jednej sceny
  • elastyczny interfejs – dzięki możliwości tworzenia i zapisywania własnych konfiguracji interfejsu użytkownika, a także dostosowaniu skrótów klawiszowych, praca w programie staje się bardziej wydajna
  • usprawniony workflow – dodano zupełnie nową metodę próbkowania, możliwość re-teselacji geometrii, adaptacyjny tryb wydajności oraz wiele więcej nowych funkcji.

Kreator konfiguracji

Kreator konfiguracji jest zupełnie nowym narzędziem dostępnym w KeyShot 7 PRO. Pozwala on na przedstawianie różnych wariantów produktu w przyjaznym interfejsie. W pierwszym kroku możliwe jest określenie co jest modelem bazowym, a co opcjonalnymi komponentami, co można pokazać, lub ukryć? Następnie wybiera się dostępne warianty materiałowe, lub kolorystyczne. Przygotować można również kilka wariantów oświetlenia. Gdy wszystko jest już gotowe, można uruchomić tryb Prezentacji, aby przedstawić propozycje np. na spotkaniu z klientem.

Nowe typy materiałów

KeyShot 7 oferuje dostęp do nowego typu materiału – Plastik (przeźroczysty), który umożliwia odtworzenie złożonych materiałów takich jak poliwęglan, czy ABS. Materiał ten pozwala kontrolować poziom przenikania światła. Ponadto nowa wersja dopuszcza wczytanie niestandardowego materiału z pliku w formacie .axf lub .xml. Wprowadzono również jeszcze więcej parametrów dających możliwość lepszego odzwierciedlenia zachowania materiałów. Głębokość przeźroczystości, pokrycie lakierem bezbarwnym, kolor cienia, czy powłoka anodowana to tylko niektóre z nich.

Mapowanie tekstur

Algorytm mapowania tekstur został zupełnie odświeżony. Aktualizacja obejmuje m.in. narzędzie interaktywnego mapowania, możliwość wyśrodkowania tekstury na modelu, lub konkretnej części. Nowy typ mapowania planarnego i wiele więcej. Dodawanie, skalowanie i przemieszczanie tekstur jest szybsze i bardziej dokładne, również dzięki możliwości określania parametrów tekstur, etykiet i materiałów w jednostkach fizycznych ustawionych dla sceny, np. w milimetrach.

Tekstura Wideo

Sekwencja obrazów lub plik wideo mogą być teraz użyte jako tekstura, lub etykieta, np. do tworzenia animacji wyświetlaczy urządzeń. Wspierane formaty to: .avi, .mp4, .mpeg, .flv, .webm, .dv, .f4v, .mov, .mlv, .m4v, .hevc, .ogg i .ogv. Ponadto program umożliwia wczytanie pliku Alembic (.ABC) i odtworzenie animacji deformacji modelu wraz z materiałami z KeyShot.

Zintegrowany edytor HDRI

Edytor środowisk HDRI jest teraz w pełni zintegrowany z zakładką Środowisko w oknie Projektu. Wszystkie ustawienia związane ze środowiskiem, jak również jego modyfikacje zapisywane są teraz bezpośrednio w pliku sceny, nie tak jak dotychczas w zewnętrznym pliku .HDZ. Dzięki temu unika się niepotrzebnego zamieszania z dodatkowymi plikami. Zakładka Środowisko wyposażona została również w listę środowisk, do której możemy zapisywać kilka środowisk wraz z ich ustawieniami dla danego pliku i swobodnie przełączać się między nimi.

Komplet informacji na temat nowej wersji KeyShot 7 opisane zostały na stronie www.keyshot.datacomp.com.pl.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować