3D Metalforge – singapurska firma świadcząca usługi druku 3D z metalu, zamknęła z początkiem stycznia swoje oddziały w Singapurze i USA. Firma notowana na australijskiej giełdzie papierów wartościowych ASX przez cały zeszły rok zmagała się z problemami finansowymi i okresową niewypłacalnością. To kolejny przypadek firmy ze światowej branży druku 3D, która została zmuszona do restrukturyzacji lub ogłoszenia upadłości po tym, jak nie udało się jej zwiększyć skali swojej działalności.

W zeszłym roku 3D Metalforge zawarło umowy na częściowe dostawy części z takimi firmami jak PSA Corporation Limited (PSA), czy Zarządem Portu Morskiego w Singapurze. W 2022 roku firma podpisała również niewyłączną umowę ramową z Woodside Energy Ltd. na dostawę części wytwarzanych w technologii druku 3D oraz podpisała list intencyjny z Hitachi Metals dot. podobnej usługi. Chociaż były to bardzo głośne i medialne transakcje, niestety nie generowały one wystarczających przychodów, aby firma mogła prosperować. We wrześniu 2022 r. 3D Metalforged poinformowało o restrukturyzacji swojego finansowania, aby wesprzeć rozwój i sfinansować realizację zakontraktowanych projektów.

Kontynuacja redukcji kosztów realizowana była również przez redukcję kosztów zatrudnienia o ok. 30%, redukcję kosztów administracyjnych, korporacyjnych i podróży służbowych oraz optymalizację bieżącego wyposażenia inwestycyjnego poprzez anulowanie kolejnych 6 miesięcy nakładów inwestycyjnych.

To wszystko jednak nie wystarczyło i 3D Metalforge musiało zwrócić się do Sądu Najwyższego Republiki Singapuru, aby zgodnie z sekcją 64 ustawy o niewypłacalności, restrukturyzacji i rozwiązaniu, aby otrzymać tymczasowe moratorium w celu powstrzymania wierzycieli przed podjęciem działań prawnych. Wniosek został uwzględniony przez sąd. Jednak w grudniu 2022 roku spółka rozwiązała wszystkie umowy o pracę z pracownikami i wszystkie umowy z niezależnymi podwykonawcami 3D Metalforge Pte Ltd (operacyjna spółka zależna w Singapurze) oraz z pracownikami 3D Metalforge LLC (operacyjna spółka zależna z Houston). Reprezentują one zasadniczo cały zakres operacyjny 3D Metlaforge.

Większość pracowników 3D Metalforge Pte Ltd ma 1-miesięczny okres wypowiedzenia i będzie kontynuować pracę do końca tego czasu. Pracownicy zatrudnieni w 3D Metalforge LLC zostali natychmiast pozbawieni pracy. Teraz firma kontaktuje się z klientami w celu dokonania odpowiednich uzgodnień w celu wykonania bieżących zobowiązań projektowych.

Źródło: www.3dmetalforge.com & www.3dprintingmedia.network

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like