Jelwek to młoda, choć bardzo prężnie działająca na polskim rynku druku 3D firma z Rzeszowa. Do tej pory znana była przede wszystkim z dwóch modeli drukarek 3D: klasycznej Prusy i3 oraz autorskiego MARK34, opartego na kinematyce h-bota. W dniu dzisiejszym Jelwek obchodzi swoje pierwsze urodziny i z tej okazji zaprezentował swój najnowszy model urządzenia – zmodyfikowaną, powiększoną Prusę i3 XL. Jej główną różnicą w stosunku do poprzedniej wersji jest bardzo długi stół roboczy liczący aż 30 cm. Biorąc pod uwagę pozostałe parametry na poziomie 20 cm w osi X i 20 cm w osi Z, daje nam to całkiem spory obszar do zadrukowania…

Drukarki 3D Jelweka są znane również z tego, iż są wyjątkowo atrakcyjne cenowo. MARK34 kosztuje 1500,00 PLN brutto, Prusa i3 – 1900,00 PLN brutto, a najnowsza drukarka 3D 2460,00 PLN brutto. We wszystkich trzech przypadkach należy pamiętać, iż chodzi o zestawy do samodzielnego montażu.

Choć polityka cenowa Jelweka stoi w oczywistej sprzeczności z tym, o czym wielokrotnie pisałem nt. niskich cen drukarek 3D, to trzeba przyznać, iż firma radzi sobie bardzo dobrze, wypuszcza trzeci (choć nieznaczenie tylko zmodyfikowany) model urządzenia w przeciągu jednego – pierwszego roku działalności i co najważniejsze – nie spotkałem się póki co z jakąkolwiek negatywną opinią na temat ich drukarek 3D (co przydarzyło się już niejednej konstrukcji, które po chwilach chwały popadały w całkowity niebyt). Jelwek, który zaczynał od sklepu z elektroniką, akcesoriami i filamentem, stał się istotną częścią rynku niskobudżetowych drukarek 3D, a także punktem odniesienia dla wielu firm działających w tej branży.

Bo nie da się ukryć, iż trudno przejść obojętnie obok drukarek 3D za mniej niż 2000 PLN brutto, na które praktycznie nikt nie narzeka… Póki co zapraszam do zapoznania się ze specyfikacją drukarki 3D.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w Jelwek