3D Show już za tydzień, a my mamy przyjemność poinformować o kolejnych atrakcjach jakie będą miały tam miejsce. Po raz pierwszy w historii polskiej branży druku 3D (poprawcie mnie jeśli się mylę?) będziemy świadkiem światowej premiery zagranicznego urządzenia – włoska firma DWS, zaprezentuje za pośrednictwem swojego dystrybutora MTT Polska, nową drukarkę 3D drukującą z żywic światłoutwardzalnych w technologii SLA – XFAB. Oprócz tego, MTT Polska zaprezentuje Factory 2.0 z Omni3D o obszarze roboczym 50 cm w każdej osi. Ponadto targi zaszczyci swoją obecnością Pascal Rizzon – Wiceprezes ds. Sprzedaży Profesjonalnych Drukarek 3D i EMEA 3D Systems. Będzie on specjalnym gościem dystrybutora tej firmy w Polsce – 3D Lab.

XFAB to drukarka 3D stworzona na rynek prosumencki. Łączy w sobie najwyższą jakość wydruków oraz relatywnie przystępną cenę zakupu i eksploatacji. Koszt urządzenia to 5000 € netto. Do drukarki 3D DWS przygotowało szeroką gamę żywic (w sumie 10) o różnych właściwościach. Obszar roboczy XFAB to stół roboczy w formie okręgu o średnicy 18 cm średnicy x 18 cm w osi Z. Dokładność druku 3D to 80 mikronów w osiach XY oraz od 10 do 100 mikronów w osi Z.

DWS zdecydowało się na przeprowadzenie światowej premiery swojej nowej drukarki 3D jednocześnie w dwóch stolicach Europy tego samego dnia – Warszawie i w Rzymie! W Warszawie na 3D Show XFAB będzie można zobaczyć na stanowisku nr 10, a w Rzymie podczas Maker Fair Rome, którego głównym sponsorem jest właśnie DWS.

Źródło: www.dwslab.com

Źródło: www.dwslab.com

Odwiedzając stoisko MTT Polska będzie można zamówić drukarkę 3D otrzymując dodatkowo instalację i szkolenie (warte 550 zł netto) za darmo!

Źródło: www.dwslab.com

Źródło: www.dwslab.com

Na stoisku MTT Polska będziemy mogli też po raz pierwszy w Polsce zobaczyć nową drukarkę FDM stworzoną przez poznańską firmę Omni3D. Drukarka 3D Factory 2.0 po raz pierwszy została zaprezentowana na targach Euromold 2015 w Düsseldorfie. Factory 2.0 jest drukarką FDM o obszarze roboczym 50 x 50 x 50 cm. Producent zastosował w niej szereg nowych rozwiązań technicznych ułatwiających pracę a także stabilizujących wydruk, co pozwoliło na osiągnięcie wysokiej precyzji i powtarzalności wydruków. Drukarka 3D kierowana jest do klienta biznesowego i przemysłu.

Factory 2_0 01

Kolejną atrakcją targów będzie obecność na nich Pascala Rizzon – Wiceprezesa ds. Sprzedaży Profesjonalnych Drukarek 3D i EMEA 3D Systems, który przybywa na 3D Show na zaproszenie dystrybutora tej marki w Polsce – 3D Lab. Równocześnie pragniemy poinformować, iż z przyczyn niezależnych od firmy 3D Lab, zapowiadana wcześniej prezentacja wydrukowanego prototypu motocykla Husarius nie odbędzie się.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w wydarzeniu zapraszamy już za tydzień do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. Pierwszy dzień targów rozpocznie się w piątek 16.10.2015 o godzinie 10:00, a drugi w sobotę 17.10.2015 o tej samej porze.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

3 Komentarze

 1. Od początku kiedy czytam materiały reklamowe 3D SHOW nie mogę sie nadziwić, że można tak otwarcie przekłamywać rzeczywistość. Organizator pisze, że w ubiegłym roku było ponad 60 wystawców ja doliczyłem się 44. Organizator pisze że było 10tys zwiedzajacych. Uczestniczyłem w tym wydarzeniu i z racji organizacji konkurencyjnej imprezy Dni Druku 3D szacunkowo liczylismy ilośc zwiedzajacych. W ciagu dwóch dni z całą pewnościa nie przekroczyła 2000 osób. Czytam dalej, że w nadchodzących będzie 20tys zwiedzających….
  W Kielcach publiczność przelewała się rzekami co widać nawet na zdjęciach a zwiedzajacych zgodnie z elektronicznym systemem liczenia biletów i przejść na bramkach Targów Kielce było ponad 5000.
  Z ulotki reklamowej organizatora wyczytałem, że będzie ponad 1000 polskich firm potencjalnie zainteresowanych drukiem 3d…
  Kolejne stwierdzenie organizatora “najwieksze targi druku 3d w Polsce” – jak do tej pory najwiekszymi targami druku 3d w Polsce były Dni Druku 3d V edycja w Kielcach na terenie Targów Kielce. Dotyczy to zarówno ilości wystawców, wielkości hali targowej, ilości zwiedzających.
  Nie rozumiem tego sposobu reklamy przez organizatorów. Tworzą przecież fajną imprezę, ze świetną oprawą w malowniczym miejscu, przyjeżdżają znakomite firmy po co więc tak agresywnie naciągać dane i wprowadzać wystawców i zwiedzających w błąd.
  Jestem zdziwiony, że Centrum Druku 3D jako paron medialny nie prostuje tych przekłamanych informacji.

  1. >> Jestem zdziwiony, że Centrum Druku 3D jako paron medialny nie prostuje tych przekłamanych informacji.

   To co pojawia się w artykułach na CD3D w kontekście tego wydarzenia jest wcześniej potwierdzane. Nie pisaliśmy o rzeczach, które pojawiają się w twoim komentarzu, dlatego nie będę się do tego ustosunkowywał. Tak samo jak nie zamierzam brać udziału w sporze pomiędzy organizatorami dwóch konkurencyjnych wydarzeń.

   1. Pawle nie ma żadnego sporu. Chodzi jedynie o rzetelną informację.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w 3D LAB