Zaledwie w poniedziałek informowaliśmy o tym, iż Get3D.pl zostało pierwszym autoryzowanym resellerem Zortraxa w Polsce, a tymczasem trzy dni później do grona firm sprzedających produkty tej firmy dołączyły dwie kolejne – Printila i Materialination. Co więcej, z informacji jakie posiadam wynika, iż lada moment do w/w wymienionej trójki dojdą kolejne firmy. Czyżby wzorem Omni3D z poprzednich kilku miesięcy drukarki 3D M200 miałyby pojawić się w (niemalże) każdym sklepie internetowym z drukarkami 3D w Polsce?

Jeśli chodzi o Printilę, to podobnie jak w przypadku Get3D.pl drukarki 3D Zortraxa są dostępne natychmiast od ręki. Materialination każe na nie czekać przez bliżej nieokreślony okres czasu, jednakże w zamian za to, oferuje je w nieco niższej cenie (-200,00 PLN netto na 1 szt.).

W obydwu firmach zachodzi ostatnimi czasy sporo zmian. Printila wprowadziła do sprzedaży nowatorski produkt do formowania rotacyjnego – Printilę ROTO, ponadto spółka Generum, będąca właścicielem tej marki, uruchomiła projekt druk.xyz, będący platformą do automatycznej wyceny usług druku 3D on-line z możliwością ich zamawiania. Wkrótce będę mógł również poinformować o kolejnym newsie związanym z tą firmą. Jeśli chodzi o Materialination to firma uruchomiła z kolei nowy projekt szkoleniowy (Akademia Materialination) oraz zajęła się serwisem RepRapów. Podzieliła się również na dwie spółki – Materialination Sp. z o.o. i nowo powołaną Materilination Group Sp. z o.o.

Kolejne newsy związane z powiększającą się (w zastraszającym tempie) siecią resellerów Zortraxa – już wkrótce…

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

13 Comments

 1. Z tego co wiem, M200 mają być dostępne od przyszłego tygodnia. A serwis dotyczy nie tylko Rep Rapów ale wszystkich modeli drukarek.

  1. Ok. dzięki za informację. Opieramy się na tym co zostało napisane.

   BTW: czy mógłbyś rozwinąć sformułowanie „wszystkie”? Dimension, Inspire, ProJet też…?

   1. Przepraszam za tak późną odpowiedź, rzadko wchodzę na centrumdruku3d.pl .
    Lista drukarek Zortrax M200, Velleman K8200, ZMorph, modele UP!, Robo 3D, Prusa i3, Pirx 3D, Prime3D, modele MakerBot, Gate. Serwis nie wyklucza przyjęcia innych modeli.

    1. Innymi słowy, drukarek 3D opartych o projekt RepRap?

    2. No to widzę że czegoś nie wiem :).
     A pewnie parę innych osób też się zdziwi.

     1. Hmm, Michał myślę, że powinieneś napisać Kamilowi kim jesteś, bo rzadko tu wchodzi i może nie wiedzieć kto mu odpisuje? 🙂

    3. Serwis Gate? Ciekawa sprawa i fakt, że nic mi na ten temat nie wiadomo (jestem współwłaścicielem firmy 3novatica produkującej GATE). Rozumiem, że naprawiasz, kalibrujesz różne drukarki, ale nie jest to autoryzowany serwis?

    4. Kamil, zapraszam do nowego artykułu https://centrumdruku3d.pl/reprap-polska-sie-zaczelo/#prettyPhoto z pewnością będziesz mógł lepiej poznać postacie z kręgu druku 3D

 2. Czy ten Zoltrax to naprawdę jedna z najlepszych drukarek 3D w cenie do 10tyś. Czy tylko ma bardzo dobry marketing? Czy jest drukarka która drukuje lepiej w tej cenie?

  1. Wkrótce przeczyta Pani recenzję tego urządzenia na CD3D. Myślę, że nie będzie Pani rozczarowana, gdyż podejdziemy do tematu na serio. Póki co mogę powiedzieć tak: jest to naprawdę bardzo dobra drukarka 3D, ale…

   1. Z niecierpliwością czekam na artykuł, który mam nadzieję rozwinie to ale…

 3. W każdym razie Materialination „szaleje” już z M200 na Allegro.

  1. Co ciekawe, na Allegro cena jest wyższa niż w reklamie na stronie głównej sklepu Materialination. Z jednej strony niby wiadomo skąd ta różnica, ale z drugiej jest coś takiego jak przepisy prawa handlowego. Chociaż jak pokazuje historia firmy, nikt się tam za bardzo nie przejmuje tego typu drobiazgami 🙂 https://centrumdruku3d.pl/forums/topic/materialination-ponownie-podaje-nieprawdziwa-informacje-nt-wspolpracy-handlowej/

   Jak to powiedział Michał w marcu w Kielcach: „zawiodła komunikacja” 🙂

   https://centrumdruku3d.pl/wp-content/uploads/2014/08/Materialination.jpg

Comments are closed.

You may also like