Jednym z najbardziej emocjonujących tematów ostatnich miesięcy są kryptowaluty – a w szczególności na przemian rosnący i spadający kurs ich protoplasty – Bitcoina. Ten wzbudzający olbrzymie kontrowersje środek płatności jest z jednej strony symbolem nowych czasów, a z drugiej przez wiele osób jest postrzegany jako zagrożenie obowiązującego porządku świata. Jaki ma to związek z technologiami przyrostowymi? Cóż, gdy przypomnimy sobie lata 2012 – 2013 i historię niesławnego drukowania 3D broni w wykonaniu Cody Wilsona, znajdziemy tu wiele podobieństw, gdyż przez pewien czas i w drukarkach 3D widziano olbrzymie zagrożenie. Szczęśliwie tamte czasy są już za nami, tymczasem jedna z polskich firm postanowiła wprowadzić Bitcoiny w rzeczywistość druku 3D…

KOMBI 3D to jedna z najdłużej działających firm usługowych w polskiej, niskobudżetowej branży druku 3D. Jej twórcy – Tomasz Filipek i Maciej Dobrowolski w latach 2012 – 2013 współpracowali ściśle z popularnym producentem drukarek 3D Monkeyfab, a od 2014 roku prowadzą własną działalność skupioną wokół świadczenia usług druku 3D, projektowania 3D, skanowania 3D oraz szkoleń. Była jedną z pierwszych firm w Polsce prowadzących warsztaty z budowania drukarek 3D typu RepRap (jednym z ich uczestników był m.in. Krzysztof Matusiewicz – późniejszy założyciel serwisu 3D w praktyce).

KOMBI 3D wdraża także technologie przyrostowe w firmach przemysłowych – a nie zależnie od tego obszaru działań, zajmuje się także projektowaniem i instalacją systemów elektronicznych, mając na koncie np. realizacje dla sieci placówek jednego z największych banków w kraju. Od stycznia 2016 roku firma współpracuje ściśle z CD3D, realizując wszystkie usługi druku 3D.

Teraz KOMBI 3D idąc z duchem czasu, zdecydowało się na wprowadzenie płatności za zlecenia wydruków 3D za pomocą kryptowalut. Tak decyzję komentuje Tomasz Filipek – współtwórca firmy:

Po latach wdrażania nowych technologii w firmach i przedsiębiorstwach, chcemy dać naszym klientom kolejną możliwość tego typu, jaką jest uczestnictwo w rewolucji związanej z kryptowalutami i technologią Blockchain. Jako pierwsza firma w branży zdecydowaliśmy się na akceptację płatności w kryptowalutach BTC, LTC i ETH.

Tomasz Filipek – KOMBI 3D

Wszyscy zainteresowani nawiązaniem współpracy w tak innowacyjny i oryginalny sposób, mogą kontaktować się bezpośrednio z KOMBI 3D drogą telefoniczną lub mailową. Pracownicy firmy  podpowiedzą, jak można zrealizować tego typu płatności oraz przedstawią korzyści z tego płynące.

KOMBI 3D
e-mail[email protected]
telefon: (+48) 608 290 798

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować