Dwa tygodnie temu na łamach CD3D przeprowadziliśmy konkurs, w którym do wygrania był filament Nylforce Carbon w włoskiego Fiber Force – kompozyt nylonu i włókna węglowego, który dostarczała firma Aye Aye Labs. Konkurs cieszył się na tyle dużym zainteresowaniem (rozstrzygnął się w ciągu zaledwie kilku minut po ogłoszeniu), iż postanowiliśmy iść za ciosem i rozpocząć przeprowadzanie konkursów w sposób cykliczny, raz na tydzień. Tym razem do współpracy udało nam się namówić firmę Spectrum Group – podwarszawskiego producenta filamentów marki Spectrum Filaments. Do wygrania jest najnowszy produkt w ofercie firmy – PLA w złotym kolorze.

Filamenty Spectrum Filaments są produkowane na profesjonalnych maszynach przemysłowych z wysokiej jakości granulatu. Początkowo w ofercie znalazły się materiały w dwóch najpopularniejszych postaciach – ABS i PLA, jednakże lada moment trafią tam również guma, PVA, PET oraz kompozyt PLA i drewna – Spectrum Wood. Każdy z produktów jest hermetycznie zapakowany w charakterystyczne, kolorowe opakowanie wraz z instrukcją.

Filamenty Spectrum występują w dwóch średnicach: 1,75 oraz 2,90 mm. Posiadają bardzo soczyste, nasycone kolory. Mamy przyjemność drukować na filamentach tej firmy już od kilku tygodni i do tej pory nie natrafiliśmy na jakiekolwiek problemy jakościowe. Aktualna cena jednej rolki filamentu o wadze 0,85 kg, wynosi 85,00 PLN brutto. Abstrahując od naszego konkursu, warto spieszyć się z zakupem, gdyż wg informacji na stronie producenta powyższa cena będzie obowiązywać wyłącznie do końca lipca br.

Spectrum Filaments

Zasady konkursu są dokładnie takie same jak poprzednio:

  • w najbliższą sobotę (25.07.2015), w godzinach 10:00 – 15:00, na CD3D pojawi się artykuł konkursowy, w którym zostaną zadane trzy pytania
  • pytania będą banalnie proste i będą dotyczyły firmy Spectrum Group jak również oferowanych przez nią produktów
  • osoba, która jako pierwsza prześle prawidłowe odpowiedzi na adres e-mail: [email protected], wygrywa nagrodę główną, w postaci rolki materiału Spectrum Filaments w kolorze złotym
  • osoby, które zajmą drugie i trzecie miejsce, otrzymają próbki innych materiałów producenta
  • ogłoszenie wyników nastąpi tego samego dnia, o godzinie 20:00
  • zwycięzcy zostaną poproszeni o przesłanie nam kompletu danych kontaktowych do siebie, aby firma Spectrum Group mogła przesłać zdobyte nagrody.

 Serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie!

Spectrum Filaments Gold 02

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in News