Ultimaker często podkreśla, że edukacja i poszerzanie horyzontów ludzi z całego świata jest jedną z jego najważniejszych misji. Liczne szkolenia i realizowane projekty niejednokrotnie dały temu wyraz. Teraz firma  podjęła się organizacji konkursu naukowego, w którym głównymi nagrodami są dwa najnowsze modele drukarek 3D od Ultimaker’a! Brzmi ciekawie? Przyjrzyjmy się szczegółom.

Ultimaker education challange jest pierwszym tego typu wydarzeniem, które obejmuje placówki edukacyjne z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Jego nadrzędnym celem jest znalezienie nauczycieli-pasjonatów technologii przyrostowych, którzy pragną wdrożyć je do swoich miejsc pracy – szkół i uczelni. Najlepsi z nich maja szansę stać się częścią edukacyjnej platformy Ultimaker’a. Firma szuka tzw. “pionierów”, którzy swoim doświadczeniem i pracą będą mogli dzielić się z innymi pasjonatami druku 3D.

Do kogo skierowane jest to wydarzenie? Konkurs obejmuje szerokie spektrum nauczycieli młodych ludzi żądnych wiedzy – od uczniów podstawówek aż do studentów. Utworzone zostały dwie grupy wiekowe:

 •  16 lat lub młodsi (do wygrania Ultimaker 2+ do celów edukacyjnych),
 •  17 lat lub starsi (do wygrania Ultimaker 3 do celów edukacyjnych).

leftmiddleimage

Co trzeba zrobić, aby przystąpić do Ultimaker education challange? Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest innowacyjny i kompleksowy pomysł, który połączy zagadnienia z różnych dziedzin nauki a dodatkowo będzie opierał się o technologie addytywne. Projekt należy opracowywać w kilkuosobowych grupach pod nadzorem nauczyciela/wykładowcy. Najciekawsze projekty zostaną nagrodzone możliwością ich realizacji na drukarkach 3D Ultimaker!

Co do terminów –  trzeba się spieszyć! Do 18.11.16 r. (tj. najbliższy piątek) należy skontaktować się z dystrybutorem Ultimaker’a w Polsce – get3D, wyrażając chęć przystąpienia do konkursu.

Do końca listopada każdy zespół musi dostarczyć krótkie streszczanie swojego projektu, a także dokument zawierający:

 • liczbę uczestników oraz ich przedział wiekowy,
 • cele dydaktyczne, które spełnia projekt
 • wymagane dodatkowe materiały,
 • szacowany czas pracy.

Projekty (najlepiej w języku angielskim) należy dostarczyć najpóźniej 31.12.16 r. Wyniki ogłoszone zostaną na tegorocznym Bett Show w Londynie.

grafika

Jeżeli nadal się wahasz, odwiedź stronę Ultimaker’a i daj się zainspirować! Zgłoszenia należy kierować na adres mailowy: [email protected].

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

  Brak możliwości dodawania komenarzy

  Może cię również zainteresować

  Więcej w News